Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 08.05.2017 10:53
Denuvo poległo w Nier: Automata. Kolejny cios dla branży PC
3270V

Denuvo poległo w Nier: Automata. Kolejny cios dla branży PC

W zeszłym roku z radością donosiliśmy o tym, że koniec pecetowego piractwa może być już bliski, dzięki systemowi Denuvo. Niestety okazuje się, że daleko nam do osiągnięcia takiego stanu.

Po Mass Effect: Andromeda, które zostało złamane w 2 tygodnie, możemy już mówić o kolejnym tytule, który w wersji na PC poległ w starciu z crackerami. Chodzi o Nier: Automata, którego system DRM Denuvo został niestety pokonany.

Denuvo pokonane zaledwie po 2 tygodniach

Nie są to dobre wieści dla osób preferujących granie na PC w tak nietuzinkowe, japońskie produkcje jak Nier: Automata czy w przyszłości np. w Final Fantasy XV. Square Enix wielokrotnie podkreślało, że będzie przenosić swoje konsolowe produkcje na komputery osobiste, ale tylko pod warunkiem, że znajdzie się odpowiednie zabezpieczenie antypirackie, które zabezpieczy interesy wydawcy. Co rusz słyszymy jednak o porażkach systemu Denuvo, co oczywiście znacznie psuje prognozy dotyczące rychłego zagrania np. w nowego Fajnala na PC.

Oczywiście pytanie na ile wydawcy cenią sobie pewien czas od premiery, przez który dana produkcja na PC pozostaje niezłamana. W przypadku Nier: Automata były to prawie 2 miesiące, więc można powiedzieć, ze w pewnym stopniu system Denuvo spełnił swoją rolę. W niepokój wprowadza jednak przypadek Mass Effect: Anromeda, która została "scrackowana" w zaledwie 2 tygodnie od wylądowania na półkach sklepowych.

Źródło: http://n4g.com/news/2053903/denuvo-suffers-another-blow-as-nier-automata-gets-cracked

Tagi: Denuvo Final Fantasy XV nier NieR: Automata piraci piractwo Square Enix