Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.04.2017 15:33
Ekipa z Mass Effect: Andromeda
1084V

Mass Effect: Andromeda udostępnione przez piratów. Denuvo złamane w niespełna 2 tygodnie

Wystarczyło zaledwie 10 dni na totalne złamanie zabezpieczeń Mass Effect: Andromeda. Produkcja jest dostępna na pirackich stronach i bez wątpienia jest to jedna z największych porażek Denuvo.

Mass Effect: Andromeda to najnowsza produkcja studia BioWare. Twórcy zaprosili graczy do zwiedzania nowej galaktyki i wersja na komputery osobiste była zabezpieczona przez technologię Denuvo. Niestety, w tym wypadku trudno mówić o skutecznej walce z piractwem.

Recenzja Mass Effect: Andromeda

Denuvo ponownie nie osiągnęło oczekiwanych rezultatów. Mass Effect: Andromeda od wczoraj śmiga na pirackich serwerach, ponieważ wystarczyło zaledwie 10 dni na złamanie wszystkich zabezpieczeń.

To kolejna dotkliwa porażka Denuvo Software, którzy nie zdołali uchronić pozycji przed piratami. Należy tutaj na pewno wspomnieć, że „rekord” Resident Evil 7 wciąż jest niezagrożony (w tym wypadku wystarczyło 5 dni), ale i tak trudno mówić o dobrym rezultacie.

Twórcy mogli mieć nadzieję, że Denuvo przetrwa przynajmniej do załatania wszystkich największych błędów, ale hakerzy nie zamierzali czekać tak długo. Nie jest to oczywiście dobra wiadomość dla deweloperów, którzy pracowali nad pozycją od wielu lat.

Wiele na to wskazuje, że twórcy oraz wydawcy gier muszą szukać zupełnie nowego sposobu na walkę z piractwem. Warto na pewno dodać, że z propozycji Denuvo będzie również korzystać rodzimy Sniper: Ghost Warrior 3.  

Materiał: Mass Effect Andromeda – Official Launch Trailer

Źródło: http://www.dsogaming.com/news/despite-the-denuvo-anti-tamper-tech-mass-effect-andromeda-has-been-cracked-in-10-days/

Tagi: BioWare denuvo Electronic Arts Mass Effect: Andromeda