Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 08.05.2017 10:15
Xbox One z nowym firmwarem w wersji Preview. Gracze zgłaszają problem z "czyszczeniem" konsoli
2062V

Xbox One z nowym firmwarem w wersji Preview. Gracze zgłaszają problem z "czyszczeniem" konsoli

Microsoft zapowiadał już na początku kwietnia, że pochyli się nad zmianami w firmwarze Xbox One, poprawiającymi działanie i prowadzenie turniejów. Firma z Redmond jak obiecała, tak zrobiła.

Gracze, którzy należą do programu Preview mogą już pobierać nową aktualizację systemową dla Xbox One.

Reklama Xbox Live z gwiazdami Premier League

Aktualizacja w wersji alfa, oznaczona kodem 1705.170505-1900 poprawia przede wszystkim kilka drobnych błędów związanych z sortowaniem tytułów i aplikacji wg daty ostatniego używania i ostatniej aktualizacji. Patch systemowy poprawia też problem z błędnym wyświetlaniem gier, które zostały już usunięte z HDD a pojawiają się, jako "zainstalowane".

Aktualizacja w wersji alfa naprawia też problem, który powodował, że użytkownicy czasem nie mogli uczestniczyć w Turniejach. Ostatnią z modyfikacji jest - jak twierdzi Microsoft - "szereg poprawek związanych z tłumaczeniami".

Niestety potwierdza się to, że uczestnictwo we wszelkich programach "Preview" niesie ze sobą pewne ryzyko. W rzeczonej aktualizacji firmware'u znajdował się bowiem błąd, który u niektórych użytkowników aktywował fabryczny reset Xbox One, co zmuszało graczy do ustawiania konsoli pod swoje preferencje od zera (kasowane były informacje związane z profilem, opcje użytkownika, aktualizacje itd). Na szczęście wg informacji, które napływają do nas w ostatnich godzinach Microsoft wyeliminował ten błąd dzisiaj w nocy.

Aktualizacja 1705.170505-1900 zostanie po zakończeniu testów wprowadzona do oficjalnego obiegu dla wszystkich posiadaczy Xbox One.

Źródło: http://gearnuke.com/latest-xbox-one-firmware-update-performs-factory-reset-deletes-user-profiles/

Tagi: aktualizacja systemowa firmware microsoft preview