Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 06.05.2017 14:17
Nintendo PlayStation działa i powstają na niego pierwsze fanowskie gry!
5815V

Nintendo PlayStation działa i powstają na niego pierwsze fanowskie gry!

Jeśli siedzicie w branży gier wideo nieco bardziej niż zwyczajny, szeregowy gracz, zapewne wiecie, że swego czasu Nintendo współpracowało z Sony nad opracowaniem nowej wersji SNES-a, która obsługiwałaby gry na płytach CD.

Po wielu latach pewna amerykańska rodzina odnalazła mityczny prototyp Nintendo PlayStation i zaczęła badać jego funkcjonalność. Szybko okazało się, iż sprzęt wymaga sporej naprawy, a w sumie właściwszym słowem byłoby, "dokończenia", gdyż miewał problemy z dźwiękiem, nie działającym napędem i paroma innymi kwestiami.

SNES Classic oficjalnie! Data premiery, cena, gry

Jednakże pewien magik elektroniki, którym jest Ben Heckendorn, doprowadził zabawkę do stanu pełnej sprawności, dzięki czemu odpala ona już zarówno gry na kartridżach ze SNES-a z dźwiękiem, jak i nagrywane w specjalny sposób na płytki CD gry tworzone przez fanów.

Teraz dzięki niekonwencjonalnemu emulatorowi na konsoli działa mała prosta produkcja o nazwie Magic Floor, której to autor jeszcze pracuje nad poprawieniem jej funkcjonowania. Dodatkowo drugim tytułem powstającym na ten sprzęt jest Super Boss Gaiden, które na razie na NStation nie działa, ale da się go uruchomić w środowisku emulowanym.

Ben naprawia Nintendo PlayStation 

Super Boss Gaiden - trailer

Źródło: http://strefapsx.pl/nintendo-playstation-gra/

Tagi: Emulator konsola Nintendo nintendo playstation playstation prototyp sony super boss gaiden