Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.05.2017 20:45
Overwatch w kampanii prezydenckiej
537V

Overwatch w kampanii prezydenckiej. Koreańczykom nie brakuje pomysłów

Gry wideo odgrywają znaczącą rolę w Korei Południowej, a najlepszym potwierdzeniem tych słów jest aktualna sytuacja z wyborami na prezydenta. Sim Sang-jung wykorzystuje motyw z Overwatch w kampanii.

Tytułem wstępu na pewno warto przypomnieć sytuację z kwietnia… Wtedy to Moon Jae-in, kandydat na prezydenta Korei Południowej rozdał darmowe mapy do StarCrafta, chcąc tym samym pokazać swoje poparcie dla sportów elektronicznych oraz gry Blizzarda.

StarCraft. Darmowe mapy od kandydata na prezydenta Korei Południowej

Teraz jesteśmy świadkami bardzo podobnej sytuacji. Sim Sang-jung w swoim spocie wyborczym wykorzystuje motyw z Overwatch (też gra Blizzarda), ale w tym wypadku nikt nie może liczyć na darmowe fanty.

Oba przypadki tylko i wyłącznie pokazują istotę gier wideo w tym kraju. Trudno oczywiście powiedzieć, czy Moon Jae-in lub Sim Sang-jung zasiądą na najważniejszych fotelach w Korei, ale mimo wszystko trzeba docenić dbałość o nawet takie najdrobniejsze detale.

W sumie Koreańczycy wciąż zajmują kluczowe pozycje w najróżniejszych produkcjach nastawionych na sporty elektroniczne, a społeczeństwo bardzo chętnie dopinguje swoich esportowców więc możemy śmiało przypuszczać, że kandydaci trafiają do szerokiego grona odbiorców.  

Źródło: http://kotaku.com/korean-politician-using-overwatch-video-on-the-campaign-1794937575?

Tagi: Blizzard korea południowa Overwatch