Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.05.2017 17:36
Project Scorpio Dev Kit
4708V

Project Scorpio. Dev kit zaprezentowany na materiale wideo

Microsoft zdecydował się na nietypową zagrywkę. Firma opublikowała materiał prezentujący dev kit Project Scorpio. Wersja deweloperska konsoli posiada między innymi wbudowany ekran prezentujący liczbę klatek na sekundę.

Już w połowie kwietnia otrzymaliśmy szczegóły dev kitu Project Scorpio. Microsoft postanowił opublikować wszystkie informacje sprzętu dla deweloperów. 

Project Scorpio. Tak wygląda dev kit! Konsola jest mocniejsza od standardowego modelu

Amerykańska korporacja gra z graczami w otwarte karty, ponieważ firma już wielokrotnie podkreślała, że tworzenie produkcji na Project Scorpio będzie wyjątkowo proste. Inżynierowie z Redmond otrzymali za zadanie stworzyć maszynę, która ułatwi deweloperom kreowanie opowieści w oczekiwanej przez graczy jakości (4K, tekstury w 4K, stabilny framerate, HDR, szeroka gama kolorów i przestrzenne audio).

Na pewno warto przypomnieć, że sprzęt dla twórców jest znacznie mocniejszy od Projectu Scorpio, który trafi do sprzedaży – przedstawiciele z Microsoftu podkreślili, że lepiej jest stworzyć grę na wyższym poziomie, a następnie ją „przyciąć”.

Zaprezentowany film pozwala między innymi spojrzeć na wspomniany wcześniej ekran OLED. Specjalny panel pozwala zainteresowanym sprawdzać przykładowo płynność animacji.

Jest to oczywiście ciekawostka, która pokazuje, że Microsoft jest bardzo pewny swojej maszyny i stale chce o niej przypominać światu. Firma nie może jeszcze pokazać urządzenia, które pod koniec roku trafi do sprzedaży, ale przynajmniej możemy spojrzeć na dev kit.

Źródło: Twitter.com

Tagi: dev kit Microsoft project scorpio