Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.05.2017 13:30
Mroczna Wieża główny bohater i pierwszy zwiastun
2744V

Mroczna Wieża. Sony zaprezentowało pierwszy zwiastun adaptacji sagi Stephena Kinga

Od kilku dni Sony zapowiadało publikację oczekiwanego przez wielu materiału. Mroczna Wieża zadebiutuje na wielkim ekranie już w lipcu i dzisiaj możemy spojrzeć na pierwszy, pełnoprawny materiał prezentujący historię Rolanda.

Stephen King w latach 1970-2012 pisał cykl powieści zatytułowany Mroczna Wieża. Sam autor uważa serię za swoje najwybitniejsze dzieło, które rozwijał z wielką dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Długo musieliśmy czekać na ekranizację, jednak już 4 sierpnia odbędzie się światowa premiera filmu. Adaptacja trafi do Polski 11 sierpnia.

Haker wykradł seriale i filmy. Żąda gotówki i publikuje 5 sezon Orange is the New Black

Głównym bohaterem opowieści jest Roland Deschain, ostatni żyjący przedstawiciel bractwa rycerskiego zwanego jako „rewolwerowcy”. Celem mężczyzny jest dotarcie do tytułowej Mrocznej Wieży.

W cyklu powstało osiem powieści, jednak w wielu książkach Kinga pojawiają się istotne nawiązania do Mrocznej Wieży. Fani uniwersum od dawna czekali na ekranizację, której stworzenia podjął się Nikolaj Arcel. Reżyser w ostatnich latach pracował nad między innymi "Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet", "Kochanek królowej", "Kobieta w klatce", czy też "Zabójcy bażantów".

Natomiast za scenariusz odpowiadają: Nikolaj Arcel, Akiva Goldsman (m.in. „Fringe: Na granicy światów”, „Jestem legendą”, „Anioły i demony”), Anders Thomas Jensen (m.in. „W lepszym świecie”, „Wszystkowidząca”, „Wybawiciel”), Jeff Pinkner (m.in. „Zagubieni”, „Fringe: Na granicy światów”).

Pierwszy zwiastun w ciekawy sposób zapowiada wydarzenia, pokazuje bohaterów i w sumie… To może się udać.

Materiał: THE DARK TOWER - Official Trailer

Źródło: YouTube.com

Tagi: film mroczna wieża Stephen King the black tower