Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.05.2017 17:41
Dropmix gameplay
660V

DropMix. Gameplay przedstawia niezwykłą grę muzyczną

Harmonix w marcu ujawniło swój najnowszy projekt. Firma zdecydowała się tworzyć muzyczną grę, która wykorzystuje telefon, karty i specjalny stand. Dzisiaj możemy spojrzeć na materiał prezentujący założenia DropMix.

Harmonix to doświadczone studio odpowiedzialne za między innymi serie Guitar Hero, Rock Band oraz Dance Central. Autorzy zaskoczyli ujawniając w marcu połączenie gry muzycznej z karcianką.

DropMix w Encyklopedii PPE.pl

W trakcie rozgrywki każdy gracz ma do dyspozycji własną talię kart, jednak nie są to zwykłe kawałki papieru. Karta posiada własny chip NFC i jednocześnie reprezentuje jeden z elementów utworu – przykładowo jedna odpowiada za śpiew, następna za gitarę, a kolejna za mocny bass.

Pierwsza prezentacja rozgrywki odbyła się już w połowie marca (drugi film), ale dopiero dzisiaj autorzy zdecydowali się opublikować materiał tłumaczący zasady gry (pierwszy film). Przyglądam się tej prezentacji i szczerze? Zagrałbym w to!

Trzeba mieć jednak świadomość, że jest to propozycja wyłącznie dla największych fanów muzycznych produkcji, bo sama plansza z 60 kartami będzie kosztować około 400 zł, a oczywiście to dopiero początek wydatków. Kolejne pakiety zostały wycenione po około 60 zł (16 kart) lub 20 zł (5 kart).

Bez wątpienia Harmonix w ciekawy sposób kombinuje i stara się urozmaicić gatunek… Trudno powiedzieć, czy DropMix odniesie oczekiwany sukces, ale na pewno warto się tej pozycji przyglądać.

Tagi: dropmix gameplay Harmonix