Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.05.2017 14:03
Code Vein bohaterka
1511V

Code Vein. Krwawy zwiastun przedstawia inspirację Dark Souls

Bandai Namco kolejny raz postanowiło przypomnieć światu o Code Vein. Produkcja otrzymała krwawy zwiastun, na którym z łatwością można dostrzec spore nawiązania do serii Dark Souls. Zobaczcie nową markę Japończyków.

Japończycy w dość nietypowy sposób przedstawiają szerokiej publiczności Code Vein. Na początku otrzymaliśmy mały teaser, później skromne informacje, a dopiero po tym czasie zerknęliśmy na pierwsze screeny. Po kolejnych dniach oczekiwania otrzymujemy zwiastun.

Code Vein w Encyklopedii PPE.pl

Zniszczony świat, bohaterowie z wielkimi broniami i ciekawe bestie. Na filmie studio zaprezentowało nawet skromne fragmenty rozgrywki, które potwierdzają inspirację ostatnimi dziełami From Software. Nie jest to oczywiście zbrodnia, bo jednocześnie możemy deweloperzy już nawet teraz pokazują, że potrafią wykorzystać koncepcję i zbudować na jej podstawie ciekawe uniwersum.

Code Vein intryguje… Choć pewnie w tym przypadku fabuła będzie wyłącznie dodatkiem do samej rozgrywki. Warto na pewno przypomnieć, że bohaterami tytułu zostały tajemnicze Wampiry, które muszą czerpać energię-krew z przeciwników. Protagoniści podróżują po świecie w poszukiwaniu swoich wspomnień.

W produkcji istotnym elementem będzie kooperacja. Nawet na poniższym materiale wojownicy podróżują w zespole i dzięki temu mogą wspólnie eliminować kolejnych oponentów. Autorzy aktualnie nie potwierdzili, czy w grze pojawi się rozgrywka PVP.

Materiał: Code Vein - Bloodlust

Tagi: