Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 02.05.2017 13:38
Mario Kart 8 Deluxe z rekordowym wynikiem sprzedaży w USA
1326V

Mario Kart 8 Deluxe z rekordowym wynikiem sprzedaży w USA

Nintendo ma się czym chwalić. Wczoraj okazało się, że Mario Kart 8 Deluxe przeznaczone dla Switch zajęło pierwsze miejsce rankingu sprzedaży gier z Wielkiej Brytanii, a dzisiaj napływają do nas dane ze Stanów Zjednoczonych.

Mario Kart 8 Deluxe może pochwalić się rewelacyjnymi ocenami w recenzjach, co znajduje przełożenie na wyniki sprzedaży tej produkcji na Nintendo Switch. Odświeżone wyścigi nie miały sobie równych w Wielkiej Brytanii. Wygląda na to, że również Amerykanie napalili się na odświeżone gokartowe wyścigi.

Mario Kart 8 Deluxe na pierwszym miejscu rankingu w USA

Amerykański oddział Nintedo pochwalił się dzisiaj, że w tylko w jeden dzień sprzedano aż 459 tysięcy egzemplarzy Mario Kart 8 Deluxe (w wyniku uwzględniono również kopie cyfrowe).

Nintendo twierdzi, że to rekordowy wynik w historii marki Mario Kart. Wcześniej najmocniejszymi rezultatami sprzedaży mogło pochwalić się Mario Kart Wii (433 tysięcy sztuk opchniętych w pierwszym dniu).

Poniżej fragment oficjalnego komunikatu prasowego Nintendo:

"Z aż 459 tysiącami sprzedanych egzemplarzy Mario Kart 8 Deluxe jest najszybciej rozchodzącą się produkcją w serii Mario Kart. (...) Taki znakomity wynik oznacza, że prawie co drugi posiadacz Nintendo Switch w Stanach Zjednoczonych kupił kopię Mario Kart 8 Deluxe w premierowym dniu. Do dziś na całym świecie sprzedało się ponad 2,7 mln sztuk Nintendo Switch".

Japońska firma przypomniała przy okazji, że na Nintendo Switch pojawią się w najbliższym czasie następujące tytuły: Minecraft: Nintendo Switch Edition (11 maja), Ultra Street Fighter II: The Final Challengers (26 maja), ARMS (16 czerwca) i Splatoon 2 (21 lipca).

Źródło: http://nintendoeverything.com/mario-kart-8-deluxe-sells-459000-copies-in-the-us-on-launch-day-fastest-selling-mario-kart-game/

Tagi: mario kart 8 Nintendo Switch usa wyniki