Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.05.2017 15:00
Shadow of the Tomb Raider dopiero pod koniec roku
1298V

Shadow of the Tomb Raider nie zostanie ujawnione na E3. Twórcy mają inne plany

Lara Croft ma powrócić w tym roku za sprawą trzeciej przygody „współczesnej trylogii”, ale według najnowszych informacji nie możemy liczyć na szybką i efektowną premierę. Ekipa z Montrealu potrzebuje więcej czasu.

O Shadow of the Tomb Raider pisaliśmy już wielokrotnie. Gra została pierwszy raz dostrzeżona w metrze, gdy jeden z pracowników Eidos Montreal przygotowywał prezentację. Wielu graczy nie wierzyło w taki przeciek, ale później Square Enix potwierdziło, że to właśnie ekipa z Montrealu będzie rozwijać nowe przygody Lary, ponieważ Crystal Dynamics zostało oddelegowane do tworzenia nowych gier z uniwersum Marvela.

The Avengers Project. Zapowiedziano wielką współpracę Square Enix z Marvel

Sympatycy Lary wierzyli w prezentację tytułu na tegorocznym E3, ale zdaniem przedstawicieli Turning Point (oficjalny fansite Tomb Raider) tak nie będzie. Redakcja otrzymała informacje od starszej menadżerki do spraw społeczności – Meagan Marie – która potwierdziła inne plany.

Zdaniem redakcji nowa gra z serii Tomb Raider zostanie przedstawiona jeszcze w tym roku, ale na mniejszym wydarzeniu. Możemy w tej sytuacji spekulować, że autorzy postawią na gamescom 2017, który odbędzie się w sierpniu.

Jednocześnie w tej sytuacji trudno uwierzyć w tegoroczną premierę. Według plotek Eidos Montreal potrzebuje więcej czasu na dokończenie najważniejszych elementów przed ujawnieniem tytułu. Studio nie chce sobie pozwolić na pokazanie gry bez podania konkretów i tym samym nawet przybliżonej daty premiery. Właśnie z tego powodu nowa przygoda Lary ma zostać pokazana szerokiej publiczności dopiero w drugiej połowie roku.

Źródło: http://wccftech.com/shadow-tomb-raider-wont-e3-later/

Tagi: e3 2017 Eidos Montreal lara croft Shadow of the Tomb Raider