Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.05.2017 13:33
Hideo wciąż tworzy Death Stranding
1060V

Death Stranding zmierza w dobrym kierunku, ale Kojima nadal nie mówi o dacie premiery

Hideo Kojima w ostatnich miesiącach bardzo chętnie wypowiada się na temat Death Stranding. Jego najnowsza gra powstaje, ale nie możemy w tym wypadku liczyć na szybką premierę. Aktualnie twórca „wybiera stoliki i tworzy menu”.

Hideo Kojima odszedł z Konami, podpisał umowę z Sony i pracuje teraz nad Death Stranding. Twórca jednak nie śpieszy się i pracuje nad tytułem w swoim specyficznym stylu. Choć Japończyk często udziela wywiadów, to wciąż nie precyzuje terminu wydania.

Death Stranding w Encyklopedii PPE.pl

Podczas ostatniej rozmowy z dziennikarzem Engadget, Kojima potwierdził, że prace nad grą zmierzają w dobrym kierunku. Twórca ma nawet „ogólny plan dla projektu”, ale redaktor nie mógł wyciągnąć z Japończyka większych konkretów.

Death Stranding wciąż znajduje się w bardzo, bardzo wczesnej fazie rozwoju, którą w żartobliwy sposób deweloper porównał do stworzenia restauracji – to również jest spory projekt, a Kojima znajduje się teraz na etapie wybierania stolików i menu.

Hideo podkreślił, że zatrudnienie znanych aktorów do prac to nowy trend w branży, który mu się bardzo podoba. To właśnie z tego powodu w jego produkcji zobaczymy między innymi Normana Reedusa, Madsa Mikkelsena, czy też Guillermo del Toro.

Ponadto, twórca miał również okazję wypowiedzieć się na temat stworzenia ekranizacji. Kojima podkreślił, że uwielbia filmy, ale jego znajomi wciąż mu podkreślają, że jest zbyt wymagający dla tej dziedziny sztuki. On sam doskonale wie, że wciąż chciałby coś poprawiać, usuwać, dodawać i taki film pewnie nigdy nie trafiłby na ekran. Deweloper ma sporo pomysłów na wielki film AAA, ale również małą produkcję, ale najważniejszy jest teraz Death Stranding.

Źródło: http://www.vg247.com/2017/05/01/death-stranding-is-going-pretty-well-says-kojima-but-still-no-word-on-when-youll-actually-get-your-hands-on-it/

Tagi: Death Stranding Hideo Kojima Kojima Productions