SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.04.2017 14:01
Xbox One S RED i wyniki finansowe
1673V

Microsoft zalicza wzrost dochodów dzięki Xbox Live. Świetna sprzedaż gier

Amerykańska korporacja postanowiła podzielić się ze światem raportem finansowym, w którym zostały zawarte szczegółowe wyniki z trzeciego kwartału roku podatkowego 2017. Korporacja może pochwalić się dobrymi rezultatami wygenerowanymi dzięki oddziałowi Xboksa.

Microsoft opublikował szczegółowe wyniki finansowe, które podsumowują ostatni okres (do 31 marca). Szefowie firmy nie ukrywają, że bardzo pozytywne rezultaty wygenerował oddział Xbox, który zaliczył naprawdę udane miesiące.

Games with Gold maj 2017 – pełna lista gier

Microsoft w ostatnich tygodniach skupia się głównie na promocji Xboksaj One S, ale jednocześnie firma pompuje sporo siły w przygotowanie prezentacji Project Scorpio. Mimo to zaprezentowane wyniki pokazują, że Amerykanie nie mogą narzekać:

  • Przychód wyniósł 22,1 miliarda dolarów (23,6 mln bez GAAP)
  • Dochód z działalności operacyjnej wyniósł 5,6 miliarda dolarów (7,1 mld dolarów bez GAAP)
  • Przychód netto wyniósł 4,8 miliarda dolarów (5,7 mld dolarów bez GAAP)

Warto jednocześnie zaznaczyć, że dochód z gier wzrósł o 4% względem tego samego okresu ubiegłego roku dzięki Xbox Live. W ciągu kwartału korporacja odnotowała 52 miliony aktywnych użytkowników – jest to wzrost o 13% w stosunku do 2016 roku.

Microsoft także potwierdził wzrost przychodów z oprogramowania i usług o 7%. Ten wynik jest możliwy dzięki dystrybucji cyfrowej oraz „silnemu zestawieniu gier”.  

Źródło: http://www.dualshockers.com/2017/04/27/microsofts-gaming-revenue-grows-due-xbox-live-digital-strong-game-lineup/

Tagi: