Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 02.05.2017 07:29
Tekken 7 bez Rogera. Bandai Namco przestraszyło się obrońców zwierząt
2775V

Tekken 7 bez Rogera. Bandai Namco przestraszyło się obrońców zwierząt

Bandai Namco prezentuje kolejne efektowne zwiastuny z Tekken 7, demonstrujące m.in. tryb Story. Niestety w tej beczce miodu pływa kropla dziegciu. Pożegnać się musimy z Rogerem.

Nie chodzi mi o naszego redakcyjnego lowelasa, ale o futrzastego kangura, który już wcześniej występował w serii Tekken. Roger miał wystąpić również w konsolowej wersji Tekken 7, ale tak się nie stanie. Pytanie co się właściwie stało, że deweloperzy zdecydowali się na taki krok w ostatnim momencie?

Tekken 7 z efektownymi walkami. Gameplay podgrzewa atmosferę

Obrońcy praw zwierząt. Bandai Namco uznało, że ryzyko ostrych reakcji ze strony tego środowiska jest zbyt duże i w związku z tym Roger nie poboksuje w Tekken 7.

Wg Katsuhiro Harady "kontrowersje" związane z kangurami rozpoczęły się kilka miesięcy temu, gdy w Internecie zaczął krążyć filmik z mężczyzną, który zdzielił takiego zwierzaka pięścią, by ratować swojego psa (znajdziecie go poniżej). Organizacja PETA i inne stowarzyszenia podniosły wtedy larum, a facet, który uderzył kangura był publicznie piętnowany. W związku z takimi wydarzeniami producent Tekken 7 podjął decyzję o usunięciu z gry Rogera.

"Wygląda na to, że w ostatnich latach pojawiło się znacznie więcej aktywistów. Pomimo tego, że pewnie oni nigdy nie zagraliby w naszą grę, oni i tak niby na nią narzekali" - wyjaśnił Katsuhiro Harada.

Gracze, co łatwo przewidzieć, wściekają się w mediach społecznościowych na taki obrót spraw, bo to w końcu my - klienci kupujący Tekken 7 - jesteśmy tak naprawdę poszkodowani w całej sytuacji (w końcu zabrano nam całkiem ciekawego zawodnika). Co myślicie o całej sytuacji?

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/boxing-kangaroo-roger-is-not-in-tekken-7/1100-6449653/

Tagi: Bandai Namco kontrowersje peta Tekken Tekken 7