Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.04.2017 17:00
New Nintendo 2DS XL
4543V

New Nintendo 2DS XL zapowiedziane! Nintendo pokazało kolejną konsolę

Japończycy nie zwalniają. Nintendo właśnie zaprezentowało New Nintendo 2DS XL! To kolejna konsola, która będzie dostępna w sprzedaży!

No to mamy wielką niespodziankę ostatnich dni kwietnia. Bez zapowiedzi, przecieków i jakichkolwiek domysłów. New Nintendo 2DS XL zostało właśnie zapowiedziane. To najnowsza konsola Nintendo, która zadebiutuje już 15 czerwca!

Xenoblade Chronicles 2 nadal w 2017 roku. Nintendo szykuje na E3 duże niespodzianki

Urządzenie jest kompatybilne ze wszystkimi grami z Nintendo 3DS-a, całą biblioteką New Nintendo 3DS-a oraz z "większością" tytułów z Nintendo DS-a – wszystko w pięknym 2D. New Nintendo 2DS XL posiada duży ekran 4,88 cala i waży zaledwie 260 gram. Jak podaje Nintendo jest to „nowy rodzaj Nintendo 2DS-a”.

New Nintendo 2DS XL został wyceniony na 149,99 dolarów (około 580 zł), czyli będzie to bardzo korzystna opcja dla graczy, którzy wciąż rozważali nabycie sprzętu, ale czekali na dobry pretekst… Właśnie go dostaliście! Oczywiście musimy zaczekać na oficjalną cenę w Europie/Polsce.

Gracze mogą oczekiwać większego ekranu o 82% względem Nintendo 2DS-a, wsparcia amiibo, analoga C-Stick oraz przycisków ZL i ZR. 

Jest to naprawdę spora niespodzianka, bo mogliśmy się spodziewać, że Japończycy w najbliższych miesiącach skupią się wyłącznie na Nintendo Switch oraz konsolach z serii „Mini”. Według ostatnich plotek firma pracuje właśnie nad SNES Mini – wiele na to wskazuje, że Nintendo zamierza posiadać na rynku sporo konsol.

Na witrynie australijskiego oddziału Nintendo pojawia się prosta wiadomość – to wyłącznie opcja dla konsumentów, którzy mogą wybrać Nintendo 2DS, New Nintendo 3DS XL lub oczywiście New Nintendo 2DS XL.

W pudełku z New Nintendo 2DS XL znajdziemy:  

  • Konsolę New Nintendo 2DS XL
  • Stylus New Nintendo 2DS XL
  • Kartę 4GB microSDHC
  • 6 kart AR
  • Instrukcję
  • Ładowarkę(!)

Do galerii dorzuciłem serię fotek. Japończycy zdecydowali się na dwa kolory: Black + Turquoise oraz White + Orange.

Tagi: new nintendo 2ds xl zapowiedź zwiastun

Nie przegap