Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 04.05.2017 13:21
Call of Duty: WWII z akcją w Polsce? Zaszyfrowane wiadomości na oficjalnej stronie
7030V

Call of Duty: WWII z akcją w Polsce? Zaszyfrowane wiadomości na oficjalnej stronie

Call of Duty: WWII stało się faktem. Sledghemmer Games i Activision zabierają nas na pola bitewne II Wojny Światowej. W grze nie zabraknie jednak również elementów arcade'owych i fantastycznych, takich jak np. nowy tryb Zombie.

Activision uruchomiło stronę promocyjną Call of Duty: WWII, na której można pobawić się w rozwiązywanie kilku zaszyfrowanych wiadomości.

Call of Duty: WWII w Encyklopedii PPE.pl

Jeden z ujawnionych szyfrów skryto po hełmem niemieckiego zombie-żołnierza, który oczywiście będzie naszym adwersarzem w nowym trybie Zombie w Call of Duty: WWII. Wystarczy rozjaśnić obrazek promocyjny, by odczytać następujący ciąg znaków: IUFDJ BHLOP JMUBA.

Na oficjalnej stronie Call of Duty: WWII dostępna jest wirtualna maszyna do pisania, na której można wprowadzić rzeczony kod. Po jego wklepaniu pojawia się następująca wiadomość: “A New Horror Rises”. Następnie wyświetlane są trzy obrazki: folder z dokumentami, obraz z cesarzem niemieckim Fryderykiem Barbarossą oraz słynny portret Młodzieńca autorstwa Rafaela Santi.

Co to wszystko oznacza? Numer seryjny na maszynie do pisania to prawdopodobnie oznaczenie Dunkierki. Portret Barbarossy wskazuje pewnie na to, że w Call of Duty: WWII powalczymy w trakcie niemieckiej inwazji na Związek Radziecki. Z kolei obraz autorstwa Rafaela Santi został skradziony z Muzeum Czartoryskich w Krakowie w 1945 roku i do dzisiaj nie został znaleziony. Jest to najcenniejsze dzieło malarskie, które Polska utraciła w trakcie działań wojennych. Czy to oznacza, że w grze powalczymy w trakcie kampanii wrześniowej 1939 roku lub podczas wycofywania się Niemców na froncie wschodnim pod koniec wojny? W obu przypadkach miejscem akcji mogłaby być Polska. Pozostaje czekać na potwierdzenie takich scenariuszy.

Poniżej znajdziecie materiał wideo przedstawiający proces tworzenia Call of Duty: World War II. Niestety na większe ilości gameplayu musimy jeszcze poczekać, ale można tu znaleźć kilka krótkich przebłysków rozgrywki.

Tagi: Activision call of duty Call of Duty: WWII polska Sledgehammer Games