SKLEP
alexy78 alexy78 27.04.2017 13:39
Salome
715V

Elite Dangerous - Gracze tworzą historię, która będzie opisana w najnowszej książce.

Udział Polaków w zarysie fabularnym tytułu skupiającego dziennie tysiące graczy, a całość opisana w nowo powstającej książce? Tylko jedna gra tak potrafi - Elite Dangerous! 

 

O świecie Elite Dangerous miałem już okazję napisać z okazji kilku blogów, podobnie jak szanowni Koledzy z naszego portalu. Niniejszym mam przyjemność poinformować o zdarzeniu, które będzie miało miejsce w najbliższą sobotę, o godzinie 20.00 czasu polskiego.

Część ekipy PPE ED od lewej CMDR: Giovanne, Alexy78, Dr_Zgon, Małpa  

Wszyscy wiemy jak to dobrze jest, kiedy gra ma odpowiednie podłoże wykreowanej rzeczywistości, tzw. „Lore” względem wydarzeń w grze. Do tej pory pamiętam jak świetnie łączyły mi się światy np. historii „Metro” Pana Głuchowskiego, czy sagi o Wiedźminie z samą grą z piers.. Geraltem w roli głównej (nawet jeśli zarys fabuły był w obu mediach niezależny). Swego czasu, przed pierwszą częścią Dragon Age, również mocno pozytywnie w odbiorze przyczyniła się przeczytana przeze mnie książka - niejako prequel do dalszych wydarzeń, w których już gracz brał czynny udział.

Podobnie jest z wykreowanymi wydarzeniami galaktyki w której tysiące graczy dziennie walczy o przetrwanie. Cała seria książek jaka do tej pory się ukazała tworzy ciekawe podłoże dla wykreowanej rzeczywistości gry, ale jedna z nich została bardziej niż pozostałe zapamiętana przez graczy – była to historia pewnej kobiety opisana w tomie, którego tytuł brzmi „Reclamation” autora Drew Wagar’a.

 

 

Kobieta ta po różnych perypetiach opisywanych na kolejnych stronach stała się wrogiem publicznym nr 1 zarówno dla Imperium, jak i – o dziwo – dla Federacji. Przez pewien czas uznawana była za martwą, niemniej są sygnały, że nie jest to prawda, a co istotniejsze – podobno poprzez związanie się z pewną wyjętą spod prawa grupą „Children of Raxx’la” – posiada ona informacje mogące mocno zatrząść obecnym stanem relacji poszczególnych frakcji oraz … reszta pozostaje tajemnicą, która dopiero wymaga odkrycia. Sam snuję przypuszczenia jedynie, że chodzi o poprzednią wojnę z obcymi Thargoidami , która przed ludzkością została, a w zasadzie jej efekt, utajniony – ale wysysam z palca i chętnie dam się zaskoczyć jeśli…. Jeśli Salome, bo taki pseudonim jej nadano – przeżyje.

Poniżej materiał opisujący dotychczasową wiedzę w szczegółach - polecam obejrzeć również dla samych ujęć kosmosu zrobionych przez autora.

I tutaj Elite idzie o krok dalej - pojawia się rola graczy i rola każdego, kto w tytuł gra i jest zainteresowany uczestniczyć w wydarzeniach, jakie zostaną opisane w drugim tomie – właśnie powstającym. Otóż w najbliższą sobotę autor książki, jako narrator, wraz z wyznaczonymi pilotami w imieniu Salome – i z nią samą - będzie leciał z pewnego odległego systemu prosto do „Bańki” (miejsca galaktyki, gdzie ludzkość posiada najwięcej zamieszkałych systemów) by dostarczyć te sensacyjne wiadomości. Nic nadzwyczajnego by nie miało miejsca, gdyby nie fakt, ze Imperium oraz Federacja (zaciekli w normalnych okolicznościach wrogowie) wystawili zlecenie na zabicie wspomnianej osoby wraz z nagrodą 5 mil CR.

Nowa książka ma mieć tytuł „Premonition” i w szczególe ma uwzględnić wydarzenia jakie znajdą miejsce w najbliższy sobotni wieczór. Autor dopuszcza śmierć Salome oraz wszystkich jej popleczników jeśli gracze do tego doprowadzą, wraz z wszystkimi konsekwencjami, jak i wręcz przeciwnie – dopuści ludzkość do tajnych informacji, które mogą mieć wpływ na wszelkie zasady istnienia istniejących w kosmosie frakcji ludzkości. Jeśli Salome, lub któryś z jej pobratymców przeżyje.

Do gracza należy wybór czy zamierza ją chronić, pozwalając poznać ludziom prawdę, czy zgodnie z zaleceniami frakcji dążyć do jej eliminacji.

Czy tak będzie wyglądał najbliższy podział sił w galaktyce? Czy też jednak będzie jedna pozycja mniej z wyżej wymienionych? W niedzielę rano będzie to już wiadome.

W najnowszej książce, jak z wyżej pokazanych przyczyn, wiele rzeczy znajdzie swoje odwzorowanie w świecie gry. A że tytuł ten posiada również frakcje utworzone przez graczy, w tym naturalnie najwspanialszą z wszystkich - frakcję polską „The Winged Hussars” - mamy już potwierdzenie, że i my – Polacy – w książce swój udział mieć będziemy. Nadmienię, że grupa ta posiada największą pośród frakcji całego świata ilość systemów nad którymi panuje w grze, dostała ostatnio od producenta gry (Frontier Developements) własny system w okolicach tzw. „Colonii” wraz z możliwością nazwania własnej stacji orbitalnej. Dla mnie jednak ważniejsze jest to, że ludzie się w niej udzielający, to osoby bardzo przyjacielskie i życzliwe, dojrzałe w swoim postępowaniu i potrafiące wspólnie się dla różnych przedsięwzięć zmobilizować, jednocześnie nie wymuszając niczego na pojedynczych jednostkach, członkach niemałej przecież, ekipy.

Jedno ze skrzydeł w wolnej chwili zajmuje się robieniem takich oto filmików, myślę, że może się podobać:

Sama Husaria decyzję względem roli jaką obrała w wydarzeniu także już podjęła – podzielić się tą informacją nie mogę – powiem jedynie, że szybko wróciłem z eksploracji, którą dzieliłem z Kolegami z PPE i przez najbliższe wieczory zamierzam przygotować odpowiedni do zadania statek, by udać się w miejsca krytyczne misji jaką Salome podjęła. Mam nadzieję, że CMDR Małpa, Giovanne i Dr_Zgon nie mają mi tego za złe – a może się cieszą, że wreszcie mają ode mnie spokój, nie wiem ;)

Rezygnując z eksploracji musiałem pozostawić tak piękne okolice jak np. powyższa.

Dostać się do Husarii łatwo nie jest, z drugiej strony każdy – niezależnie od doświadczenia w grze ma szansę na rolę Husarza - po wcześniejszym przejściu przez etap adepta – otrzymać. Liczą się dobre intencje i pewna odpowiedzialność za to co się w grze robi. Nadmienię, że Husaria otwarła nowe forum wiedzy o tym wyjątkowym tytule, gdzie dla ułatwienia pozwolę sobie użyć cytatu:

„Zapraszamy na nowe polskie forum Elite! Skrzydlata Husaria otworzyła publiczną sekcję swojego forum dla całej polskiej społeczności. Powodem takiego działania są pewne plany związane z rozszerzeniem naszej działalności około-Elitowej i przez otwarcie publicznej części forum chcemy zobaczyć, jakie będzie zainteresowanie ze strony graczy spoza naszego klanu. Jeśli okaże się, że na forum jest w miarę duży ruch i jest zainteresowanie, podejmiemy dalsze kroki do stworzenia czegoś - mamy nadzieję - naprawdę unikatowego i pomocnego dla całej polskiej społeczności Elite.

Na forum znajdują się tematyczne działy dotyczące Elite oraz dział do dyskusji poza tematem. Forum dopiero wystartowało, tak że działy są na razie puste - czekamy aż wypełnicie je dyskusją i poradami na temat gry. Na zachętę udostępniliśmy kilka z naszych licznych poradników dla członków klanu. Na forum jest też player Radia Galnet, które nadaje informacje z galaktyki w ojczystym języku.

Rejestracja na forum jest otwarta, a aktywacja konta odbywa się przez email.

Zapraszamy serdecznie!


http://thewingedhussars.com/index.php

Sam założyciel ponad 250 osobowej Skrzydlatej Husarii świata Elite Dangerous i jej głównodowodzący - CMDR Mathias Shallowgrave chciałby kilka słów dla graczy PPE od siebie powiedzieć:

Witajcie! Kilka słów ode mnie już w zasadzie było, bo to ja wystosowałem zaproszenie cytowane powyżej ;) Dodam tylko jeszcze, że jesteśmy otwarci na wszystkich graczy, niezależnie od platformy, wieku czy stażu w grze. Służymy pomocą i poradami, jak również chętnie podyskutujemy o sprawach poza-Elitowych - filmy, książki, inne gry; zawsze znajdzie się jakiś ciekawy temat do rozmowy.

Z racji tego, że sekcja publiczna została otwarta dopiero kilka dni temu, forum może sprawiać wrażenie martwego, ale jeśli zerkniecie na statystki na dole, powiedzą Wam one, że: "Nasi użytkownicy napisali 66,336 postów w 2,722 wątkach."

Forum istnieje od ponad 2 lat i ma sekcję zamkniętą, dostępną tylko dla członków grupy The Winged Hussars, która tętni życiem, a publiczne forum otwarliśmy, jako zaczątek większego projektu i mamy szczerą nadzieję, że z czasem się ono rozrusza.

Jeszcze garść statystyk z naszego zamkniętego forum:

Średnio postów dziennie: 122.24
Wątków dziennie: 5.02
Postów na użytkownika: 222.62

Także dzieje się - ale to od Was zależy czy w publicznej części też tak będzie. Zapraszam więc serdecznie i mam nadzieję, że zobaczymy się na forum!

Mathias

 

Link to oficjalnej informacji autora książki dotyczącej nadchodzącego wydarzenia:

https://www.dreww(...)303-faq/

Link do grupy Children of Raxxla

http://childrenofraxxla.com

Podsumowując – jak się bawić, to na całego!

P.S. Książki są póki co jedynie anglojęzyczne, a sam dopiero na realizację zamówienia pierwszej z nich oczekuję (Reclamation).

Tagi: Elite Dangerous Horizons Salome The Winged Hussars