Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 26.04.2017 07:55
Night Trap. Podglądacz pięknych kobiet wraca po 25 latach na XOne i PS4
1172V

Night Trap. Podglądacz pięknych kobiet wraca po 25 latach na XOne i PS4

Przed bardzo popularnym w niektórych kręgach Five Nights At Freddy's była inna gra która korzystała z monitoringu do przekazywania swoich treści. Chodzi o raczej mało znane Night Trap, które pierwotnie pojawiło się na Sega CD.

Night Trap to przedstawiciel gatunku "interaktywnych filmów FMV", czyli tytułów, w których zamiast grafiki renderowanej w czasie rzeczywisty autorzy posługiwali się zdigitalizowanymi nagraniami filmowymi z aktorami. W przypadku Night Trap takich materiałów wideo FMV zmieściło się na rewolucyjnym w 1992 roku CD-ROMie ponad 90 minut.

Fabuła Night Trap opowiada o grupce młodych kobiet, które stają się celem dla Augeró, wampirycznych stworzeń, które marzą tylko o jednym - by dorwać się do krwi tych niewiast. Gracze w trakcie zabawy wciela się w podglądacza, który musi przełączać się między kamerami monitoringu, by aktywować pułapki, w które wpadną Augery, ratując tym samym śliczne damy.

Z Night Trap wiąże się pewna kontrowersja. Pierwotnie, ze względu na rzekomą przesadną przemoc występującą w tytule, gra otrzymała kategorię wiekową "Mature" w USA (dla dorosłych). Było to niespotykane zjawisko 25 lat temu. Odświeżona wersja Night Trap, bez żadnych zmian zawartości, załapała się już jednak na kategorię wiekową "Teen" (dla nastolatków).

W produkcję zagramy, z okazji 25-lecia jej powstania, na PS4 oraz XOne. Kiedy premiera? Night Trap trafi na rynek "na wiosnę 2017" (również w wersji pudełkowej), więc możemy spodziewać się premiery już w najbliższych tygodniach. Oby produkcja została wyceniona na przyzwoitym poziomie, bo to mimo wszystko żywa skamielina.

Tagi: fmv humor kontrowersje Night Trap retro sega cd