Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.04.2017 21:04
The Legend of Zelda: Breath of the Wild speedrun i Zelda
1495V

The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Pierwszy speedrun 100% pokazuje ogrom produkcji

The Legend of Zelda: Breath of the Wild to jedna z najlepszych gier ostatnich lat. Tytuł jest teraz rozpracowywany przez największych fanów i jeden ze śmiałków postanowił w jak najszybszym tempie ukończyć grę w 100%. Jego wynik imponuje.  

Nintendo długo pracowało nad The Legend of Zelda: Breath of the Wild, ale możemy mieć pewność, że było warto czekać na tę wielką przygodę. Tytuł zgarnął oceny na poziomie 97% i jest to jedna z najwyżej ocenianych gier ostatnich lat.

Recenzja The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Sprawdźcie naszą ocenę

Już wcześniej mogliśmy spojrzeć na speedrun, na którym jeden ze śmiałków ukończył grę w mniej niż 40 minut, jednak trzeba mieć świadomość, że jest to możliwe dzięki bardzo specyficznej budowie produkcji. Tutaj możemy niemal od samego początku pobiec na ostatniego bossa.

To oczywiście nie znaczy, że gra jest mała, bo to wyjątkowo olbrzymia piaskownica. Xalikah – francuski gracz specjalizujący się w speedrunach – postanowił zmierzyć się z The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Zawodnik ukończył tytuł Nintendo w 100% w „zaledwie” 49 godzin.

Oczywiście na początku społeczność musiała zdecydować, co tak naprawdę trzeba wykonać, by można było ustalić, że speedrun 100% może zostać wykonany. Sympatycy pozycji stwierdzili, że ta misja zostanie uznana za sukces, gdy gracz zbierze wszystkie przedmioty i ulepszenia. W tej sytuacji trzeba nawet zebrać 900 nasionek, wpaść do każdej świątyni, czy też wypełnić wszystkie książki.  

To oczywiście dopiero początek takiego „przechodzenia” gry. Francuz już teraz zapowiedział, że zamierza ukończyć produkcję w mniej niż 40 godzin, a inni miłośnicy takiej rozgrywki chcą pobić jego rekord.

Źródło: http://kotaku.com/first-100-zelda-breath-of-the-wild-speedrun-takes-49-1794424694

Tagi: gameplay Nintendo speedrun the legend of zelda: breath of the wild