SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.04.2017 13:31
Apple i Disney
6080V

Apple zamierza kupić Disneya za astronomiczną kwotę? Firma chce stworzyć konkurencję dla Netfliksa

Wyznawców urządzeń z jabłkiem na obudowie na pewno zainteresuje ta plotka. Szefowie Apple podobno ostrzą sobie ząbki na pakiet większościowy w The Walt Disney Company. Firma w ten sposób zamierza stworzyć nową platformę wideo.  

W ubiegłym roku świat obiegła wiadomość dotycząca rekordowej transakcji, dzięki której AT&T przejmie Warner Bros. Amerykańskie przedsiębiorstwo telekomunikacyjne musi wyłożyć 85 miliardów dolarów, ale wiele na to wskazuje, że szykuje się znacznie większa operacja, która może doprowadzić do bardzo interesującej sytuacji na rynku platform do wypożyczania filmów oraz seriali.

Star Wars: The Last Jedi. Pierwszy zwiastun!

Według dziennikarzy Variety, Apple zamierza wyłożyć ponad 200 miliardów dolarów i tym samym przejąć pakiet większościowy w  The Walt Disney Company. Brzmi abstrakcyjnie? Zdaniem redaktorów dzięki tej umowie może powstać bardzo groźna konkurencja dla Netfliksa, która pozwoli użytkownikom komputerów, smartfonów oraz tabletów oglądać filmy i seriale od między innymi wytwórni Disney, Marvel Entertainment, Lucasfilm, ABC, czy też ESPN.

Apple może zintegrować projekt z iPhonami, iPadami oraz Macbookami, a ponadto przygotowana technologia ma współgrać z parkami rozrywki Disneya na całym świecie. Ciekawostką w całej sytuacji jest żona nieżyjącego Stev’a Jobsa, która jest głównym akcjonariuszem The Walt Disney Company.

Nie możemy jednocześnie zapomnieć, że to właśnie Apple w ubiegłym roku starało się nabyć Warner Bros., jednak to AT&T zdołało dojść do porozumienia i dołączy do swojej rodziny przedsiębiorstwo stojące za ekranizacjami opowieści Władcy Pierścieni. Oczywiście transakcja pomiędzy Warner Bros. a AT&T zostanie zakończona w tym roku.

Źródło: https://www.comicbookmovie.com/avengers/rumor-apple-looking-to-buy-disney-for-200-billion-a150354

Tagi: apple disney plotka

Elektryzujące newsy

Elektryzujące newsy
Miesięcznik PSX Extreme