SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.04.2017 20:05
Streamer nadaje audycję
1160V

Streamerzy w Niemczech muszą posiadać licencję za nawet 10 000 euro!

Streamowanie gier wideo jest w ostatnim czasie bardzo modne, ale wkrótce możemy być świadkami prawdziwej rewolucji. Niemcy muszą starać się o nabycie specjalnej licencji, która może kosztować streamerów nawet 10 tysięcy euro.  

Na wstępie zaznaczę, że pierwsze informacje dotyczące sprawy pojawiły się już pod koniec marca, ale w przeciągu następnych dni temat będzie często powracał, ponieważ streamerzy muszą zdobyć zezwolenia do 30 kwietnia.

Persona 5. Atlus walczy z "przechodzeniem" gier na YouTube? Firma grozi blokowaniem kont

Wielu streamerów zarabia grubą forsę na tworzeniu materiałów z gier, więc niemiecki rząd postanowił przyjrzeć się tej praktyce. Komisja do Spraw Zezwoleń i Nadzoru potwierdziła, że wszyscy twórcy materiałów wideo muszą zdobyć licencję, która kosztuje od 1000 do nawet 10000 euro – kwota jest zależna od wielu czynników, między innymi liczby widzów.

Sytuację postanowili nagłośnić PietSmiet, czyli największy w Niemczech kanał poświęcony streamowaniu gier. Przedstawiciele zespołu prezentują rozgrywkę 24 godziny na dobę i publikują swoje treści na YouTube i Twitchu.

Rząd zdaje sobie sprawę, że zasady trzeba dostosować do współczesnych standardów, jednak do czasu wydania nowego rozporządzenia, streamerzy muszą zastosować się do przepisów obowiązującego prawa. Sytuacja może okazać się bardzo kłopotliwa dla mniejszych redakcji, które nie będą mogły pozwolić sobie na tak ogromny wydatek.

Źródło: http://www.vg247.com/2017/04/11/german-regulator-says-twitch-and-youtube-streams-are-considered-broadcasts-must-apply-for-broadcasting-license/

Tagi: stream streaming youtube