Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 04.04.2017 12:32
CD Projekt zastrzegł prawa do znaku towarowego Cyberpunk - niektórzy biją na alarm
5558V

CD Projekt zastrzegł prawa do znaku towarowego Cyberpunk - niektórzy biją na alarm

CD Projekt już jakiś czas temu uzyskał prawa do znaku towarowego "Cyberpunk" w Stanach Zjednoczonych, a teraz polskiej firmie udało się uzyskać takie prawo również w Unii Europejskiej.

CD Projekt jakiś czas temu złożył wniosek o zastrzeżenie znaku towarowego Cyberpunk. To akurat zrozumiałe, w świetle prac nad Cyberpunk 2077, które ma być RPG-iem o ogromnej skali, osadzonym w futurystycznym świecie. Prawo do znaku zostało przyznane CD Projekt do 2026 roku na terenie całej Unii Europejskiej.

Cyberpunk 2077 w Encyklopedii PPE.pl

Niektórzy gracze z forum Reddit podnoszą larum, że to gwałt na swobodzie wypowiedzi innych firm. W końcu słowo "cyberpunk" określa popularny podgatunek sci-fi, a nie tylko jedną produkcję.

Pytanie teraz jak będzie zachowywać się CD Projekt, ochraniając zastrzeżony przez siebie znak towarowy? Niektórzy twierdzą, że firma może podejmować agresywnie działania w tym kierunku. Z rynku amerykańskiego, gdzie już wcześniej polska firma zastrzegła "Cyberpunk" nie napływają żadne niepokojące wieści, więc to pewnie burza w szklance wody. CD Projekt po prostu dba o logo gry, do której ma prawa i nie powinno to dziwić.

Co ciekawe jednak - CD Projekt zastrzegł prawa do znaku "Cyberpunk" nie tylko w grach singleplayer, ale również w tytułach online, filmach telewizyjnych i kinowych oraz m.in. serialach TV. Czy mamy się zatem szykować na powstanie tak wielkiej marki jak Wiedźmin? Wiele na to wskazuje!

Źródło: https://euipo.europa.eu/eSearch/#details/trademarks/015991342

Tagi: CD Projekt cdp red Cyberpunk Cyberpunk 2077 polska