CD Projekt zastrzegł prawa do znaku towarowego Cyberpunk - niektórzy biją na alarm

Gry
5676V
CD Projekt zastrzegł prawa do znaku towarowego Cyberpunk - niektórzy biją na alarm
Bartosz Dawidowski | 04.04.2017, 12:32

CD Projekt już jakiś czas temu uzyskał prawa do znaku towarowego "Cyberpunk" w Stanach Zjednoczonych, a teraz polskiej firmie udało się uzyskać takie prawo również w Unii Europejskiej.

CD Projekt jakiś czas temu złożył wniosek o zastrzeżenie znaku towarowego Cyberpunk. To akurat zrozumiałe, w świetle prac nad Cyberpunk 2077, które ma być RPG-iem o ogromnej skali, osadzonym w futurystycznym świecie. Prawo do znaku zostało przyznane CD Projekt do 2026 roku na terenie całej Unii Europejskiej.

Cyberpunk 2077 w Encyklopedii PPE.pl

Niektórzy gracze z forum Reddit podnoszą larum, że to gwałt na swobodzie wypowiedzi innych firm. W końcu słowo "cyberpunk" określa popularny podgatunek sci-fi, a nie tylko jedną produkcję.

Pytanie teraz jak będzie zachowywać się CD Projekt, ochraniając zastrzeżony przez siebie znak towarowy? Niektórzy twierdzą, że firma może podejmować agresywnie działania w tym kierunku. Z rynku amerykańskiego, gdzie już wcześniej polska firma zastrzegła "Cyberpunk" nie napływają żadne niepokojące wieści, więc to pewnie burza w szklance wody. CD Projekt po prostu dba o logo gry, do której ma prawa i nie powinno to dziwić.

Co ciekawe jednak - CD Projekt zastrzegł prawa do znaku "Cyberpunk" nie tylko w grach singleplayer, ale również w tytułach online, filmach telewizyjnych i kinowych oraz m.in. serialach TV. Czy mamy się zatem szykować na powstanie tak wielkiej marki jak Wiedźmin? Wiele na to wskazuje!

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Cyberpunk 2077.

Źródło: https://euipo.europa.eu/eSearch/#details/trademarks/015991342

Komentarze (87)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper