Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 04.04.2017 10:14
Fani Xbox One z Japonii nie mają łatwego życia
1119V

Fani Xbox One z Japonii nie mają łatwego życia

Fani Xbox One w Japonii? Wbrew pozorom mieszka ich trochę w Kraju Kwitnącej Wiśni. Miłośnicy konsoli giganta z Redmond nie mają tam jednak łatwego życia.

Fani Xbox One w Japonii muszą zmagać się z problemem niedostępności na swoim rynku pewnych tytułów wydawanych m.in przez Microsoft. Jedną z najgłośniejszych gier na XOne, która była przez wiele miesięcy pomijana przez japoński oddział Microsoft było Gears of War 4.

Rozmiary Gears of War 4 w cyfrowej wersji przekraczają już 100GB

Przypomnijmy, że Gears of War 4 trafiło na większość światowych rynków w październiku 2016 r. Niestety Japończycy dotychczas musieli obchodzić się smakiem. Na szczęście oczekiwanie potomków samurajów na zlokalizowaną wersję gry niedługo się zakończy. Microsoft Japan właśnie zapowiedział, że strzelanina trafi na japoński rynek 25 maja 2017 r.

Grę w wydaniu pudełkowym wyceniono na 5900 jenów. Cyfrową edycję można natomiast dorwać za 5460 jenów (z season passem za 9100 jenów).

Skąd właściwie tak dotkliwe opóźnienie wydania tego hitu AAA? Microsoft Japan twierdził jeszcze niedawno, że ma problemy z japońskim urzędem klasyfikującym zawartość w grach. Poprzednie odsłony Gears of War zostało mocno ocenzurowane, by mogły pojawić się w oficjalnie w Kraju Kwitnącej Wiśni. O dziwo okazuje się, że Microsoft Japan udało się w końcu przeforsować strzelaninę w niezmienionej formie (bez cenzury). Gra otrzymała kategorię CERO Z (18+) i zostanie wzbogacona o japońskie napisy.

Poniżej zwiastun japońskiego wydania Gears of War 4.

Źródło: Microsoft Japan

Tagi: gears of war Gears of War 4 humor japonia