Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 16.02.2017 09:15
Gears of War 4. Rozmiary gry przekraczają już 100 GB
5049V

Gears of War 4. Rozmiary gry przekraczają już 100 GB

Na dyskach twardych graczy robi się coraz ciaśniej, szczególnie jeśli korzystają z superszybkich nośników SSD. Gry takie jak Gears of War 4, które potrafią zajmować już ponad 100 GB zdecydowanie nie pomagają w tym "stłoczeniu".

W ostatnim tygodniu Gears of War 4 zostało wzbogacone o dwie świeże mapy. Posiadacze XOne i PC mogli rozpocząć batalie na arenie Impact Dark oraz War Machine. W przypadku War Machine deweloperzy posłużyli się topografią mapki z pierwszej odsłony Gears of War, oczywiście znacząco odświeżając wizualnie ten poligon.

Pakiet tekstur do Fallout 4 zajmuje prawie... 60 GB

Gears of War 4 jest cały czas rozbudowywane i to z pewnością nie koniec aktualizacji, które wpadną w ręce fanów rzeczonej strzelaniny TPP. Jest tylko jeden problem: rozmiary tej produkcji puchną jak nadymany balon. W tej chwili produkcja z całą zawartością Przepustki Sezonowej zajmuje już 101 GB. Dokładnie tyle trzeba pobrać w wersji pecetowej po zakupieniu jej poprzez cyfrową dystrybucję Microsoftu.

Pewnie będziemy musieli się niedługo przyzwyczaić do takich rozmiarów większości gier AAA wyposażonych w rozszerzenia. Głównie dzieje się tak przez rosnące rozmiary tekstur, które tworzone są z myślą o coraz wyższych rozdzielczościach. Przykładowo Bethesda w ubiegłym tygodniu udostępniła paczkę tekstur HD do Fallout 4, która zajmuje 58 GB.

Poniżej znajdziecie zwiastun dwóch najnowszych map do Gears of War 4.

Źródło: https://www.microsoft.com/pl-PL/store/p/Gears-of-War-4/9NBLGGH4PBBM

Tagi: dlc gears of war Gears of War 4 The Coalition