SKLEP
Piotr Rozbicki Piotr Rozbicki 01.04.2017 11:58
Wiedźmin 4 potwierdzony! Dużo zmian, wybór płci i koloru skóry Geralta!
27398V

Wiedźmin 4 potwierdzony! Dużo zmian, wybór płci i koloru skóry Geralta!

Stało się! Mamy masę zaskakujących informacji od naszego źródła z CD Projekt RED! To, że Wiedźmin 4 powstaje, było pewne, ale okazuje się, że pojawi się na rynku jeszcze przed premierą Cyberpunka! Co więcej, będzie to zupełnie inna produkcja niż Dziki Gon.

Poniższy artykuł pojawił się w ramach prima aprilisowego żartu. Wszelkie informacje w nim zawarte są wymyślone na potrzeby tego żartu i nie mają żadnego związku z faktami. 

 

Jeszcze wczoraj Wojtek informował Was, że czwarta część przygód Geralta to pewniak, ale informacje, do jakich dotarliśmy jeszcze wczoraj wieczorem, zwaliły nas z nóg!

The Witcher 3: Wild Hunt Is Getting PS4 Pro Update

Nasz znajomy rozmówca z CD Projekt RED, który prosił o zachowanie anonimowości, dał się wczoraj wyciągnąć na redakcyjne piwo i po pewnym czasie rozwiązał mu się język. Mało tego! Przekazał nam nawet pendrive'a z pierwszymi grafikami koncepcyjnymi z gry oraz projektem logo. Na razie jeszcze bez podtytułu, który podobno już jest ustalony, ale zdradza na czym fabularnie skupiać się będzie gra.

Okazuje się, że intensywne prace nad "czwórką" trwają już 2 lata i rozpoczęły się zaraz po premierze Dzikiego Gonu. Jak wiadomo zespół w Warszawie teraz skupia się w 100% nad Cyberpunkiem, ale CD Projekt RED podobno otworzyło biuro w Ameryce Łacińskiej i przeniosło tam część doświadczonych pracowników, którzy pracowali przy części trzeciej. Nasz informator nie chciał zdradzić, co to za kraj, ani jak duży jest zespół. Te informacje zostaną podane do publicznej wiadomości wraz z oficjalnym ogłoszeniem Wiedźmina 4.

Wiemy natomiast, że grę czekają wręcz rewolucyjne zmiany w porównaniu do poprzedniej części. Przede wszystkim będzie można teraz na początku rozgrywki zmieniać płeć i kolor skóry Geralta. Podobno jest to reakcja twórców na niepochlebne opinie oraz zarzuty o dyskryminacji, jakie pojawiły się w serwisie Polygon. Developerzy chcą uniknąć wszelkich nieporozumień i jak to określił nasz rozmówca "uczynić Geralta kosmopolitą".

System kreacji postaci ma być podobno wzorowany na tym, co zrobiło BioWare w Mass Effect: Andromeda. Geralta odgrywać ma teraz też zupełnie inny aktor. Wybór padł na Jarosława Boberka, który wprawdzie odgrywał rolę pewnej pobocznej postaci w dodatku Krew i Wino, ale tak spodobał się twórcom, że postanowili powierzyć mu główną rolę. Kobiecą wersję Geralta grał będzie również....Jarosław Boberek. Nie od dziś wiadomo, że to doskonały aktor potrafiący świetnie zmieniać swój głos na potrzeby roli, ale kobieca wersja Wiedźmina ma być dla niego "największym wyzwaniem w dotychczasowej karierze".

O fabule nie wiadomo na razie zbyt wiele, jedynie tyle, że będzie rozgrywała się kilka lat po zakończeniu "trójki" w zupełnie nowej krainie, podobno głównie mroźnej. Sam gameplay będzie bardziej skupiał się na survivalu i dbaniu o kondycję oraz temperaturę ciała protagonisty. Twórcy zaimplementowali rozbudowany system craftingu. Wiadomo natomiast o implementacji większej ilości minigierek. Gwint jest oczywiście pewniakiem. Z nowości będzie na pewno gra w butelkę, łowienie ryb, zbieranie i kolekcjonowanie motyli, oraz znane z pierwszego wiedźmina kolekcjonowanie kart zaliczanych kochanków (tym razem nie tylko kobiet...). Statystyki będzie można podobno publikować online, wraz z poszczególnymi czasami zdobycia danej karty.

A teraz prawdziwa bomba - Wiedźmin 4 ma zadebiutować już we wrześniu 2017 roku, przed premierą Cyberpunk 2077!!! Zostało też potwierdzone, że szykowana jest wersja gry na Nintendo Switch. Nasze źródło podało też informacje o planowanych edycjach gry:

Edycja kolekcjonerska:

 • Gra Wiedźmin 4
 • Steelbook
 • Mapa swiata gry na materiale imitującym skórę
 • Bukłak na wino
 • Paczka z emblematami

Edycja "Płotka", specjalna wersja Digital Deluxe Edition:

 • Gra Wiedźmin 4
 • Unikalny motyw (tylko PS4)
 • Zestaw siodeł i pancerzy dla Płotki, zwiększających jej statystyki
 • Zestaw 20 nowych fryzur i odcieni skóry Geralta
 • Paczka z emblematami
 • 5 dodatkowych, już zaliczonych trofeów/osiągnięć

Edycja "Próba Traw" (najbogatsza wersja):

 • Gra Wiedźmin 4
 • Steelbook
 • Mapa swiata gry na materiale imitującym skórę
 • Artbook w twardej oprawie
 • Mierzące 50 cm popiersie Geralta z wymiennymi twarzami, włosami i kolorami skóry
 • Zestaw siodeł i pancerzy dla Płotki, zwiększających jej statystyki
 • Zestaw 10 nowych fryzur i odcieni skóry Geralta
 • Paczka z emblematami

Dodatkowo nasz informator zdradził, że szykowana jest specjalne, płatne DLC pozwalające nam zmieniać postać. Spośród potwierdzonych już bohaterów na pewno będzie Lambert, Jaskier, Duke Nukem i... Anita Sarkeesian. Znana feministka podobno zgodziła się użyczyć swojego wizerunku wierząc w to, że pozwoli to jeszcze bardziej ocieplić wizerunek czwartego Wiedźmina.

Cóż, pozostaje nam już tylko czekać na oficjalną zapowiedź i pierwszy trailer gry!

Tagi: wiedźmin 4

Elektryzujące newsy

Elektryzujące newsy
Miesięcznik PSX Extreme