Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 31.03.2017 18:08
Gracze reprezentujący MadCatz
1327V

Mad Catz ogłasza bankructwo. Firma zapłaciła wysoką cenę za wsparcie Rock Band 4?

Nie mamy najlepszych informacji dla sympatyków sprzętu od Mad Catz. Firma zgodnie z przepisami ustawy o upadłości i niewypłacalności właśnie potwierdziła bankructwo. Problemy korporacji rozpoczęły się na początku roku.

Nie mamy najlepszych informacji dla fanów sprzętu od Mad Catz. Firma oficjalnie ogłosiła bankructwo i w konsekwencji nie możemy oczekiwać nowych urządzeń przygotowanych przez inżynierów.

Rock Band 4 nie osiągnął oczekiwanych wyników, więc Mad Catz zwalnia

W Sieci wylądowało wielkie oświadczenie, w którym Mad Catz potwierdza problem z finansami. Korporacja zakończyła działalność, a jej dyrektorzy złożyli dzisiaj wypowiedzenia. Już w 2016 roku szefowie firmy zwołali specjalną komisję, której zadaniem było zbadanie celów i oceny strategicznych alternatywy mających maksymalizację wartości, ale nawet pomimo wypełniania kolejnych zadań wyznaczonych przez doradcę finansowego, nie udało się przywrócić Mad Catz na właściwą drogę.

Korporacja nie zdradza, gdzie leży największy problem, ale nie jest sekretem, że współpraca przy projektowaniu Rock Band 4 wpłynęła na kondycję Mad Catz. Gra nie zaliczyła oczekiwanych wyników i w konsekwencji w lutym informowaliśmy o zwolnieniu 37% pracowników firmy – ta decyzja miała pomóc zaoszczędzić rocznie około 5 mln dolarów.

Należy na pewno przypomnieć – Mad Catz zaliczył w 2016 roku naprawdę mocną końcówkę, ale nawet najwyższa sprzedaż w historii (65 mln dolarów i 114% wzrost względem 2015 roku) nie pomógł uratować firmy.

Materiał: Rock Band 4 - Setlist Reveal Trailer

Źródło: https://globenewswire.com/news-release/2017/03/31/947561/0/en/Mad-Catz-Makes-Voluntary-Assignment-in-Bankruptcy-under-the-Bankruptcy-and-Insolvency-Act-Canada.html

Tagi: gaming Mad Catz upadłość finansowa