Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.03.2017 18:34
Nowa Lara Croft - Tomb Raider
3873V

Tomb Raider. Film w wielu miejscach inspirowany nowymi grami - zobaczcie nową Larę Croft

W przyszłym roku na wielkim ekranie zadebiutuje pierwsza opowieść z serii Tomb Raider, w której główną bohaterkę odegra Alicia Vikander. Dzisiaj możemy spojrzeć na nowe zdjęcia prezentujące Larę Croft, a dodatkowo reżyser zdradza bardzo ciekawe informacje o projekcie.

W marcu 2018 roku w kinach na całym świecie zadebiutuje Tomb Raider. Jest to zupełnie nowe spojrzenie na uniwersum Lary Croft, które będzie bliskie graczom, ponieważ reżyser w wielu miejscach inspiruje się ostatnimi projektami Crystal Dynamics.

Roar Uthaug – reżyser – udzielił wywiadu redakcji GQ.com i podczas dyskusji pojawiło się kilka ciekawych informacji. Aktualnie ekipa filmowa kończy prace w Afryce Północnej i zmierza do Londynu, gdzie zostaną nagrane kolejne sceny.

Nie jest raczej wielkim sekretem, że twórcy w istotny sposób czerpią garściami z ostatnich pozycji Crystal Dynamics. Już nawet wygląd Lary Croft pokazuje, że w przypadku tego reboota możemy oczekiwać sporo ciekawych inspiracji grami wideo. 

„Pod względem historii film przedstawi Larę jako młodą kobietę, która jeszcze nie znalazła swojej drogi i wciąż szuka swojego miejsca na Ziemi. Jest młodą kobietą o wielkim duchu i potencjale. Podczas historii śledzimy jej walkę i podróż do stania się osobą, która ma wcielić się w bohaterkę Tomb Raider.”

Obie produkcje (z 2013 i 2015 roku) były istotnymi elementami inspiracji dla twórców:

„Ta gra była częścią naszych inspiracji (na początku wspomina o historii z 2013 roku – red.).  Myślę, że fani będą zachwyceni odkrywanie wielu smaczków z gry przez całą opowieść. Jednocześnie nie jest to adaptacja gry wideo, w której zobaczysz dużą ilość CGI i efektów. Nasz film jest bardziej realistyczny. Lara Croft jest bohaterką i mistrzynią, ale nie jest superbohaterką. Jest bardzo ludzka i musi sobie z tym poradzić na wiele sposobów.”

Następnie Uthaug tłumaczy, że podobne smaczki znajdą gracze, którzy zapoznali się z Rise of the Tomb Raider, ponieważ autorzy korzystali również z tej historii. Reżyser zaznaczył, że w całej przygodzie znajdziemy wiele odwołań do całego uniwersum i wszystkich produkcji.

Na deser zobaczcie nową Larę Croft.  

Tomb Raider 2018

Źródło: http://www.gq.com/story/exclusive-heres-your-first-look-at-the-tomb-raider-reboot

Tagi: film lara croft tomb raider