Paweł Marchewka nominowany do prestiżowej Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta

News
886V
Paweł Marchewka nominowany do prestiżowej Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta
Wojciech Gruszczyk | 27.03.2017, 20:50

Techland wciąż nie zdradził planów dotyczących rozwoju marki Dying Light, ale nie jest tajemnicą, że firma przygotowuje przynajmniej dwa tajne i zarazem duże projekty. Nie wspominam o tym bez powodu, bo założyciel i prezes studia został nominowany do bardzo prestiżowej polskiej nagrody.

Techland od ubiegłego roku nie jest tylko twórcą gier. Firma zajęła się wydawaniem produkcji na skalę globalną – pierwszą pozycją wrzuconą na rynek światowy był Torment: Tides of Numenera, duchowy spadkobierca Planescape Torment.

Torment: Tides of Numenera w Encyklopedii PPE.pl

Od 2012 roku w Polsce są rozdawane „Biznesowe Oskary”, czyli Nagrody Polskiej Rady Biznesowej im. Jana Wejcherta. Kandydatów za każdym razem zgłasza blisko tysiąc opiniotwórczych Instytucji oraz osób prywatnych z całej Polski. Następnie podmioty są bardzo wnikliwie analizowane pod względem moralności płatniczej i sprawdzane we wszystkich dostępnych rejestrach dłużników. Od początku istnienia nagrody jej ideą jest poszukiwanie ludzi, którzy osiągnęli wyjątkowy sukces, ale jednocześnie swoimi postawami i działaniami prezentują najlepsze cechy polskich przedsiębiorców.

To właśnie Paweł Marchewka został doceniony przez Kapitułę, która nominowała go w kategorii „Sukces”. Założyciel i prezes Techlandu ma wielką szansę zdobyć prestiżową nagrodę.

Tak prezentują się wszyscy nominowani w poszczególnych kategoriach:

„Sukces” – to osoby, które wykazały się wyjątkowymi osiągnięciami biznesowymi:

  • Paweł Marchewka - założyciel i prezes firmy TECHLAND, która jest jednym z dwóch największych i najbardziej uznanych na świecie producentów gier komputerowych. Firma zatrudnia ponad 330 specjalistów i posiada biura w Warszawie, Wrocławiu, Ostrowie Wielkopolskim oraz w kanadyjskim Vancouver. Dzięki takim bestsellerom jak „Dead Island” i „Dying Light”, w które zagrało już ponad 20 milionów graczy z całego świata, TECHLAND cieszy się międzynarodową renomą i jest zaliczany do grona globalnych liderów wśród twórców gier akcji z otwartym światem.
  • Jacek Sarnowski - współzałożyciel, współwłaściciel oraz niezmiennie od 25 lat Prezes Zarządu PORTA KMI POLAND, specjalizującej się w produkcji drzwi. W tym czasie firma rozwinęła się z małego zakładu uruchomionego w 1992 roku w Bolszewie k. Trójmiasta i zatrudniającego 10 osób, w jedną z największych spółek branży stolarki otworowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Dzisiaj PORTA DRZWI to 5 fabryk – 4 w Polsce i 1 w Rumunii. W spółce pracuje ponad 1900 osób, a sprzedaż prowadzona jest poprzez sieć ponad 150 autoryzowanych dealerów, współpracujących z ponad 2000 Autoryzowanymi Punktami Sprzedaży w kraju i za granicą. Firma eksportuje swoje produkty m.in. do Czech, Słowacji, Rosji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Austrii, a nawet Wietnamu czy Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
  • Jan Szynaka - to nie tylko właściciel firmy SZYNAKA MEBLE, ale przede wszystkim utalentowany przedsiębiorca, który niewielki, przydomowy zakład rzemieślniczy przekształcił w prężnie działającą Grupę Meblową. Dzisiaj marka SZYNAKA jest firmą znaną na każdym kontynencie, w ponad 50 krajach. Eksportowi partnerzy to m.in. przedsiębiorcy z Niemiec, Austrii, Czech, Szwajcarii, Rosji, Łotwy, Słowacji czy Ukrainy. Spółka odnotowuje roczny obrót na poziomie blisko miliarda złotych, z czego około 50 proc. pochodzi z eksportu. Rocznie za granicę trafia kilkanaście milionów mebli tej marki.

"Wizja i innowacje" – osoby, które podejmują odważne działania, wychodzące poza proste schematy działania:

  • Marcin Beme - założyciel i prezes AUDIOTEKI, międzynarodowej platformy dystrybuującej audiobooki, którego wizją jest przywrócenie literatury do codziennego życia ludzi z całego świata i sprawienie, żeby audiobooki stały się ważną częścią ich dnia. Od początku istnienia, AUDIOTEKA przekształciła się w biznes skoncentrowany na aplikacjach mobilnych. Z firmy o zasięgu krajowym zatrudniającej zaledwie dwóch pracowników rozwinęła się do firmy działającej obecnie w 23 krajach. Pomysł by rozwinąć startup tworzący książki mówione w kraju o bardzo niskich statystykach czytelnictwa jest pomysłem wizjonerskim.
  • Prof. Krystian Jażdżewski - wspólnie z zespołem lekarzy i naukowców z Zakładu Medycyny Genomowej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym opracował unikalną na skalę polską metodologię najnowocześniejszych testów genetycznych opartych na sekwencjonowaniu genomowym. Nowoczesne testy genetyczne zmieniają współczesną medycynę, bo dzięki ocenie genomu, można przewidzieć, na co może zachorować pacjent, co zrobić by do tego nie doszło i jak go leczyć, gdy jednak zachoruje. Zakład Medycyny Genomowej opracował metodę pozwalającą obniżyć 20-krotnie ceny testów, a przy tym nie stracił wysokiej czułości wykonywanych badań.
  • Miron Mironiuk – założyciel COSMOSE i pomysłodawca technologii OMNIcookie, która wprowadziła pojęcie tzw. ciasteczek offline za pomocą których można śledzić poczynania potencjalnego klienta w realnym świecie. Technologia ta łączy sklepy fizyczne z reklamami internetowymi, rewolucjonizując rynek reklamy i handlu detalicznego. OMNIcookie obejmuje już zasięgiem 1 miliard smartfonów na całym świecie.

"Działalność społeczna" – osoby, które działając w systemowy sposób odniosły sukces w działalności społecznej, bądź filantropijnej:

  • Dziewuchy Dziewuchom - to szeroki oddolny i spontaniczny ruch społeczny powstały na fali sprzeciwu wobec zaostrzania przepisów antyaborcyjnych. Do zwolenniczek i zwolenników ruchu należą osoby o bardzo różnych poglądach, ale zgodne w kwestii praw kobiet. Od kwietnia 2016 roku Dziewuchy Dziewuchom są najliczniejszą i najbardziej rozpoznawalną inicjatywą związaną z ochroną praw kobiet w Polsce. Ruch stały się internetowym fenomenem, forum dyskusyjnym i wirtualną przestrzenią spotkania kobiet z całego kraju. Jest jedyną nieformalną organizacją, która posiada tak rozległą i skomunikowaną strukturę opartą na systemie lokalnych Łączniczek z 50 regionów w całym kraju i poza jego granicami. Wszystkie zaangażowane w ruch osoby działają społecznie.
  • Jan Mela - pomysłodawca, fundator i zarazem Prezes Fundacji „Poza Horyzonty”, której działalność bazuje na osobistych i rodzinnych doświadczeniach Jaśka. To jedyna Fundacja w Polsce, której pomoc skierowana jest do grupy osób z wrodzonymi wadami kończyn oraz po amputacjach kończyn. Rocznie w Polsce wykonywane jest około 16 tys. amputacji. Osoby po takich zabiegach często są pozostawione samym sobie i szukają wsparcia u różnych specjalistów, zderzając się z brakiem świadomości o jakości protez, czy brakiem pieniędzy na ich finansowanie. Fundacja stara się pokazywać, że życie nie kończy się w momencie utraty zdrowia. Dofinansowuje zakup i naprawy protez, godziny rehabilitacyjne, turnusy rehabilitacyjne, konsultacje u specjalistów, godziny psychologiczne, wsparcie prawne, a czasem leczenie, czy badania. Podopiecznych Fundacji, których dotykają fizyczne ograniczenia żyją aktywnie i robią doskonałe rzeczy, rozwijając własne pasje.
  • dr Monika Sajkowska - Fundacja „Dajemy Dzieciom Siłę” (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje) działa od ponad 25 lat. Misją fundacji jest dążenie do tego, by wszystkie dzieci miały bezpieczne dzieciństwo i były traktowane z poszanowaniem ich godności i podmiotowości. Fundacja działa, by chronić dzieci przed krzywdzeniem i pomagać tym, które doświadczyły przemocy, by znały swoje prawa, wierzyły w siebie i cieszyły się życiem. Fundacja chce otworzyć w Warszawie i w Starogardzie Gdańskim, pierwsze w Polsce specjalistyczne placówki dla dzieci, które doświadczyły przemocy i wykorzystywania seksualnego. Pod jednym dachem dzieci i ich opiekunowie znajdą tam kompleksową opiekę prawną, medyczną i terapeutyczną.

Zwycięzców poznamy 22 maja 2017 roku podczas uroczystej gali.

Materiał: Dying Light:The Following - Enhanced Ed. Launch Trailer

Źródło: własne

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych