Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.03.2017 19:24
Nintendo Switch Joy-Con problem
2388V

Nintendo Switch: Problem z lewym Joy-Conem usunięty. Nintendo zna przyczynę, naprawia i komentuje

Od premiery Nintendo Switch pojawiały się sygnały od graczy, którzy nie mogli czerpać pełnej przyjemności z nowej konsoli Nintendo. Na szczęście Japończycy znaleźli problem, mają rozwiązanie i kolejne urządzenia będą pozbawione tej wady.

Nintendo Switch to najnowsza konsola Nintendo, która cieszy się ogromną popularnością. Sprzęt jest rozchwytywany na całym świecie i japońska korporacja może bez wątpienia świętować.

Nintendo Switch. Rozwiązywanie problemów

Jak to często bywa urządzenie zadebiutowało na rynku z pewnymi „chorobami wieku dziecięcego”. Największą nieprzyjemnością okazał się dla niektórych graczy lewy Joy-Con, który wyraźnie nie domagał. Sprzęt tracił sygnał z konsolą i przez to gracze nie mogli w pełni cieszyć się z rozgrywki.

Na szczęście problem został rozwiązany, ale nie jest to żadna wada konstrukcyjna kontrolerów. Okazało się, że pojawiły się pewne „zmiany w procesie produkcji”, przez które niektóre egzemplarze faktycznie miały problem z poprawnym działaniem.

Nintendo potrafi rozwiązać „bug” i teraz każdy pechowiec może mieć pewność, że otrzyma naprawione urządzenie. Firma nawet zaznaczyła, że tylko nieliczni gracze spotkali się z tą niedogodnością, a dodatkowo korporacja zadbała, by wszystkie nowe egzemplarze były pozbawione błędu Jeśli jednak należycie do grona tych mniej szczęśliwych posiadaczy Nintendo Switch, to możecie liczyć na szybką naprawę.

Jednocześnie serwis CNET poinformował, że lewy Joy-Con jest bardzo wrażliwy na wszystkie zakłócenia radiowe (takie nawet z kuchenek mikrofalowych) i serwisy techniczne Nintendo wrzucają do środka pada małą piankę z dodatkiem miedzi oraz niklu. Ta konstrukcja chroni antenę przed zakłóceniami.

Źródło: http://kotaku.com/nintendo-says-joycon-wireless-issues-were-caused-by-man-1793530147

Tagi: joy-con Nintendo nintendo switch problem