Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.03.2017 15:06
The Legend of Zelda: Breath of the Wild na PC
5478V

The Legend of Zelda: Breath of the Wild na PC działa coraz to lepiej. Twórcy chwalą się imponującym progresem

The Legend of Zelda: Breath of the Wild zadebiutowało oficjalnie wyłącznie na dwóch platformach Nintendo, ale gracze zamierzają przenieść tę wyjątkową opowieść na komputery osobiste. Najnowszy gameplay pokazuje, że prace idą w ekspresowym tempie.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild to aktualnie największy hit Nintendo Switch i jeden z największych na Nintendo Wii U. Gra zebrała fantastyczne oceny, a sympatycy pozycji wciąż biegają po świecie i wyszukują nowych ciekawostek pozostawionych przez deweloperów z Nintendo.  

Recenzja The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Wielu graczy chciałoby zapoznać się z tą opowieścią, jednak nie wszyscy są skłonni nabyć jedno z urządzeń Nintendo. Właśnie dla takich osób grupa piratów-zapaleńców przygotowuje „port”. Gdy informowałem pierwszy raz o projekcie, to gra działała źle – nawet w pierwszej lokacji pojawiały się spadki animacji uniemożliwiające normalną zabawę, jednak najnowszy gameplay jest szokujący.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild na PC działa dobrze. To nadal nie jest oczekiwany poziom, ale po 14 dniach widzimy olbrzymi progres! Jest to oczywiście wersja z Nintendo Wii U, która działa na emulatorze CEMU.

Warto tutaj na pewno wspomnieć, że CEMU jest wspierane na Patreonie – przy pierwszej informacji o The Legend of Zelda: Breath of the Wild na PC akcją interesowało się 1857 graczy, którzy wpłacali 30 894 zł. Teraz liczba chętnych na taką zabawę zdecydowanie wzrosła – emulator finansuje 5165 osób, którzy przekazują 87 455 zł na projekt! A nie możemy zapomnieć, że są to comiesięczne wpłaty.

Cała sytuacja szokuje dodatkowo, ponieważ Nintendo wciąż nie zablokowało projektu. Twórcy zbierają olbrzymią kasę, przenoszą bezprawnie jeden z największych hitów ostatnich lat na nową platformę, a Big N siedzi cicho.

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2017-03-22-fan-made-zelda-breath-of-the-wild-pc-port-shows-remarkable-progress

Tagi: Nintendo pc The Legend of Zelda: Breath of the Wild