Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.03.2017 20:31
Get Even muzyka
1106V

Get Even wykorzystuje pionierską technologię. Muzyka w grze jest generowana w czasie rzeczywistym

Każda dobra gra potrzebuje porządnego udźwiękowienia. Doskonale wiedzą o tym deweloperzy z Gliwic, którzy postanowili w przypadku Get Even zaoferować graczom zupełnie nową jakość muzyki. Firma wykorzystała pionierską technologię.

Get Even to najnowsze dziecko gliwickiego The Farm 51. Twórcy postawili tym razem na psychologiczny thriller, w którym nie zabraknie strzelania. Gra jest skierowana głównie dla dojrzałego odbiorcy.

Get Even w Encyklopedii PPE.pl

Nad udźwiękowieniem Get Even czuwał Olivier Derivière, który miał okazję pracować przy między innymi Assassin’s Creed: IV Freedom Cry, Of Orcs and Men i Remember Me. Za ten ostatni tytuł Francuz został wyróżniony nagrodą Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Muzyki Filmowej (IFMCA).

Twórca chcąc zanurzyć graczy w wielowymiarowej fabule, stworzył intensywną i pełnokrwistą oprawę dźwiękową, która w tym wypadku jest w pełni generowana przez silnik gry  czasie rzeczywistym.

„Za sprawą odtwarzanych w czasie rzeczywistym próbek MIDI nagranych przez muzyków studyjnych w technice Ambisonics, środowisko gry zamienia się w orkiestrę czekającą na dyrygenta w osobie gracza, a jego otoczenie w potencjalne instrumenty.”

Tak o projekcie wypowiedział się sam zainteresowany, który dodatkowo opowiada o pracy przy Get Even na poniższym materiale. Na filmie otrzymacie próbkę udźwiękowienia.

Materiał: Get Even - PS4/XB1/PC - The Power of Music 

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: get even muzyka olivier derivière The Farm 51