Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.03.2017 20:45
Starcraft HD plotka
1064V

StarCraft HD zostanie ujawniony w najbliższy weekend?

Od ubiegłego roku nie milkną plotki, według których Blizzard pracuje nad odświeżeniem legendarnego StarCrafta, a dość niespodziewanie firma zapowiedziała specjalną imprezę dla społeczności. Przypadek? Wielu graczy czeka na oficjalne ujawnienie projektu.

StarCraft zadebiutował pierwotnie w 1998 roku. Tytuł rozpoczął wielki rozdział w studiu Blizzard i pozwolił graczom z całego świata uczestniczyć w turniejach eSportowych. Gra wciąż cieszy się ogromną popularnością w między innymi Korei Południowej, gdzie pozycja „Zamieci” jest uważana za sport narodowy.

StarCraft w Encyklopedii PPE.pl

To właśnie w tym kraju odbędzie się impreza zatytułowana „I <3 StarCraft”. Wydarzenie zostało zaplanowane na 26 marca i podczas show zobaczymy kilku profesjonalnych graczy, którzy zaprezentują swoje umiejętności oraz odbędzie się finał GSL (koreańska liga).

Gracze są jednak pewni jednego – to właśnie w niedzielę zostanie ujawniony StarCraft HD. Nie bez powodu do Korei przyleci sam Mike Morhaime, dyrektor generalny Blizzarda, który ma między innymi podziękować społeczności za lata wsparcia.

Standardowo wydarzenie zobaczymy za pośrednictwem Twitcha. Jeśli firma faktycznie przedstawi tytuł, to będziemy mogli mówić o sporej sensacji – Blizzard powróci do tej legendarnej gry, zapowie pierwszy kotlet i w dodatku takie atrakcje nie pojawią się na BlizzConie.

Materiał: StarCraft: Brood War - Cinematic Trailer

Źródło: http://eu.battle.net/sc2/en/blog/20569786

Tagi: