Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.03.2017 16:24
Counter-Strike: Global Offensive z Polską Ligą Esportową
895V

Polska Liga Esportowa. Regularna gotówka dla najlepszych i 240 tysięcy zł w puli nagród

Systematycznie otrzymujemy bardzo pozytywne informacje dotyczące rozwoju sportów elektronicznych w naszym kraju. Jedną z takich dobrych wiadomości jest bez wątpienia powstanie Polskiej Ligi Esportowej, dzięki której drużyny będą walczyć o sporą gotówkę.

W zasadzie każdego dnia pojawiają się bardzo pozytywne informacje dotyczące sportów elektronicznych na polskim podwórku. Tym razem możemy potwierdzić zorganizowanie Polskiej Ligi Esportowej, dzięki której gracze zawalczą o sporą gotówkę.

LOTTO Ekstraklasa zainwestuje w eSport. Powstanie wielka liga

Polska Liga Esportowa to bardzo ciekawe wydarzenie dla sympatyków Counter-Strike: Global Offensive oraz League of Legends, ponieważ gracze na tych platformach zawalczą o sporą gotówkę. Każda liga będzie składać się z 8 zespołów (5 zaproszonych i 3 wyłonione na drodze kwalifikacji). Na pierwszym etapie rozgrywek odbędzie się 28 spotkań i wszystkie zostaną rozegrane w systemie BO2 (2 mapy) – zwycięzcy każdego starcia otrzymają 3 punkty oraz 1200 zł, a remis sprawi, że na konta obu formacji wpadnie po jednym punkcie oraz po 600 zł. Do drugiej fazy zawodów awansują po 4 drużyny, które zgromadziły największą ilość punktów.

Tak o inicjatywie wypowiedział się Krzysztof Stypułkowski, jeden z organizatorów:

"Chcemy by rynek e-sportowy utożsamiał się z życiem najlepszych drużyn. Będziemy z kamerą przy graczach, będziemy opowiadać ich historię. To pierwszy tak rozbudowany projekt skierowany do polskiej społeczności e-sportowej. Od lat wsłuchujemy się w to, co mają do powiedzenia gracze oraz fani e-sportu i z dumą prezentujemy Polską Ligę Esportową, która jest odpowiedzią na ich potrzeby."

Warto tutaj na pewno nadmienić, że głównym partnerem rozgrywek oraz transmisji został operator sieci komórkowych Play P4 Sp. z o.o.. Dodatkowo Sprite (partner strategiczny) oraz ASUS, LG i Twitch (partnerzy technologiczni) również wspomogą inicjatywę.

Materiał: Polska Liga Esportowa - INTRO

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: