Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.03.2017 19:33
LOTTO Ekstraklasa zainwestuje w eSport
546V

LOTTO Ekstraklasa zainwestuje w eSport. Powstanie wielka liga

Sporty elektroniczne rozwijają się każdego dnia. Zawodnicy walczą o wielką gotówkę, zespoły inwestują w najlepszych graczy i tę sytuację dostrzega również rodzima LOTTO Ekstraklasa. Najwyższa liga piłkarska w Polsce wejdzie w eSport.

14 lutego odbyło się ciekawe wydarzenie zatytułowane FIFA 17 Ekstraklasa Cup. Electronic Arts Polska wraz z LOTTO Ekstraklasa wspólnie zorganizowały wydarzenie, które możemy teraz nazwać „testem”. Na imprezie pojawili się przedstawiciele wszystkich zespołów najwyższej ligi piłkarskiej w Polsce, którzy rywalizowali w systemie dwóch na dwóch (drugim członkiem był fan) w zawodach.

FIFA 17 Ekstraklasa Cup. Zobaczcie relację z całej imprezy

Wspominałem w powyższym akapicie o „teście”, bo właśnie to jednodniowe wydarzenie pokazało władzom LOTTO Ekstraklasy, że faktycznie w Polsce można inwestować w eSport. Z tego powodu powstanie profesjonalna liga, w której będą uczestniczyć wszystkie zespoły.

Tak o pomyśle wypowiedział się Michał Siara, marketing manager Ekstraklasa SA:

„Chcemy stworzyć w Polsce piłkarskie rozgrywki e-sportowe, w których będą rywalizowali przedstawiciele Ekstraklasy. Są firmy, które chciałyby być obecne w sporcie, a nie wszystkie mają w strategii obecność na stadionie. Dlatego tworzymy możliwość promowania się przy wirtualnej piłce nożnej.”

Nie możemy zapomnieć, że podobna inicjatywa ma już miejsce od ubiegłego roku we Francji, gdzie obok Ligue 1 rozgrywane są spotkania e- Ligue 1. Każda drużyna wyłoniła dwóch zawodników, którzy reprezentują jej barwy w zmaganiach.

Co sądzicie o pomyśle LOTTO Ekstraklasy?

Źródło: http://cybersport.pl/85981/ekstraklasa-stworzy-pilkarskie-rozgrywki-e-sportowe/

Tagi: