Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.03.2017 15:37
Narcosis data premiery, screeny oraz zwiastun ciekawego horroru
1037V

Narcosis. Data premiery, zwiastun i screeny intrygującego horroru

Jeszcze w tym miesiącu pierwsi gracze otrzymają możliwość zapoznania się z ciekawym horrorem przygotowanym przez studio Honor Code. Twórcy zaproszą śmiałków w głębiny i przedstawią dość niepokojącą rzeczywistość.

Narcosis to horror osadzony w mrocznych głębinach Oceanu Spokojnego. Gra została przygotowana przez studio Honor Code, w składzie którego znajdują się byli autorzy takich tytułów jak Assassin’s Creed, Dance Central, Metal Gear Solid, Remember Me, Republique, The Silent Age i Silent Hill.

Phoenix Point. Teaser przedstawia nową grę twórcy serii X-COM

Głównym bohaterem przygody został nurek, który stara się odnaleźć w paskudnej rzeczywistości. Został on uwięziony pod głębiną i musi wydostać się na powierzchnię, jednak nie będzie to miła przeprawa obok pięknych rybek, bo na swojej drodze spotka wiele niebezpieczeństw.

Tytuł powstawał na początku jako studencki projekt, w którym protagonista znajdował się w „kroczącej trumnie”, czyli ważącym pół tony, zaawansowanym technicznie stroju do nurkowania, ale autorzy widząc zainteresowanie nietypowymi hororrami postanowili urzeczywistnić koncepcję.

W Narcosis wszystkie stresogenne sytuacje przyspieszają zużycie tlenu, a jednocześnie zaburzają wzrok, słuch i orientację w czasoprzestrzeni. Autorzy nie zdecydowali się na znane dla gatunku straszydła, a największym problemem są w opowieści ludzkie ograniczenia i „pierwotna groza”.

Narcosis zadebiutuje 28 marca na Xboksach One i komputerach osobistych. W tym drugim wypadku gracze będą mogli zdecydować się na poznanie przygody w goglach VR.

Materiał: Narcosis Trailer

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: data premiery honor code narcosis screenshoty trailer zwiastun