Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.03.2017 19:19
Phoenix Point teaser
498V

Phoenix Point. Teaser przedstawia nową grę twórcy serii X-COM

Seria X-COM odnosi coraz to większe sukcesy, więc jeden z deweloperów tego uniwersum postanowił przedstawić graczom zupełnie nową markę. Phoenix Point może zainteresować wielu graczy, którzy preferują turowe zmagania.

Phoenix Point to taktyczna strategia osadzona w świecie science-fiction. Za grę odpowiada studio Snapshot Games, którego jednym z przedstawicieli jest między innymi Julian Gollop – autor oryginalnego UFO: Enemy Unkown.

The Disney Afternoon Collection. Hity z lat 90. powracają w grubej kolekcji

Akcja pozycji dzieje się w 2046 roku, jednak istotne wydarzenie dla całej historii odbyło się kilka dekad wcześniej. Naukowcy badając Antarktydę napotkali na tajemniczą próbkę, która okazała się starożytnym wirusem. Po niedługim czasie zaczął on atakować wszystkie formy życia i przejmować kontrolę nad całą planetą. Ludzie zostali szybko zdziesiątkowani, a teraz każdego dnia ukrywają się i walczą o przetrwanie. Studio przygotowując pozycję inspirowało się filmowymi horrorami oraz twórczością H.P. Lovecrafta.

Deweloperzy nie ukrywają, że podczas kreowania rozgrywki inspirowali się między innymi współczesnymi wersjami serii X-COM. Pojedynki odbywają się w turach, a gracze wcielają się w oddział nazwany Phoenix Point. W trakcie rozgrywki należy dbać o formację, szkolić żołnierzy oraz przejmować kolejne istotne dla przygody miejscówki. 

W trakcie opowieści gracze muszą dodatkowo zajmować się elementem politycznym, który został przez twórców potraktowany z wielką dbałością o najmniejsze detale. Podczas opowieści należy współpracować z innymi frakcjami, które również starają się za wszelką cenę przetrwać.

Zmagania przypominają te z uniwersum X-COM, jednak zostały w znaczący sposób odrestaurowane – studio z większą uwagę dopracowało tereny, które są wielkie i można je niszczyć tworząc tym samym nowe możliwości taktyczne. Interesującym zagadnieniem są również przeciwnicy, którzy żywo reagują na poczynania gracza i uczą się jego stylu.

Phoenix Point jest aktualnie zapowiedziane wyłącznie na komputery osobiste. W galerii zobaczycie pierwszy screen, a poniżej pierwszy teaser.  

Materiał: Phoenix Point Teaser

Źródło: http://www.vg247.com/2017/03/17/this-phoenix-point-teaser-trailer-doesnt-show-much-but-its-enough-to-make-you-jump-a-bit/

Tagi: Phoenix Point snapshot games inc. teaser zapowiedz zwiastun