Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 17.03.2017 09:21
Nintendo Switch. Eggebrecht: Switch tylko trochę mocniejszy od Wii U. Nintendo podwaja produkcję
2784V

Nintendo Switch. Eggebrecht: Switch tylko trochę mocniejszy od Wii U. Nintendo podwaja produkcję

Pora na garść informacji o Nintendo Switch. Jaką naprawdę mocą dysponuje ten hardware? Na ten temat wypowiedział się Julian Eggebrecht, odpowiedzialny m.in. za stworzenie kultowego Turrican oraz Star Wars Rogue Squadron.

Julian Eggebrecht wypowiedział się na temat możliwości Nintendo Switch w wywiadzie dla serwisu Spieleveteranen.de, oceniając, że najnowsza konsola Nintendo oferuje moc tylko trochę większą od Wii U - mieszczącą się w przedziale między Wii U a Xbox One. Co warto jednak zaznaczyć - Nintendo zadbało o łatwość tworzenia gier na swoim hybrydowym sprzęcie. Wg Juliana Eggebrechta produkcja gier na Switch jest prostsza niż na PlayStation 4. Autorzy gier third-party nie powinni na tym polu napotkać żadnych problemów.

Nintendo Switch. Uczymy się grać

Co ze sprzedażą Nintendo Switch? Wiemy, że póki co rozeszły się ok. 2 miliony sztuk tego hardware'u. Wynik zapewne byłby wyższy, ale w wielu miejscach wyprzedano cały nakład konsoli, a klienci odprawiani są z kwitkiem. The Wall Street Journal pisze, że Nintendo chce szybko naprawić to niedopatrzenie. W najbliższych miesiącach japońska firma planowała, że wyprodukuje 8 milionów egzemplarzy Switch. Obecnie plany są takie, by przez rok stworzyć aż 16 milionów konsol. Nintendo bardzo pozytywnie ocenia dotychczasowe zainteresowanie graczy tym hybrydowym sprzętem.

Wg The Wall Street Journal Nintendo prognozuje, że sprzeda ponad 10 milionów sztuk Switch tylko w ciągu najbliższych 12 miesięcy. W takie prognozy uwierzyli inwestorzy, bo wartość akcji giełdowych Nintendo wzrosła od momentu premiery sprzętu aż o 10%.

Źródło: The Wall Street Journal

Tagi: julian eggebrecht nintendo switch switch the wall street journal wii u