Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.03.2017 15:10
Racket Fury: Table Tennis VR zapowiedź
914V

Racket Fury: Table Tennis VR kolejną grą Polaków dla VR. Pierwsze materiały intrygują

Twórcy z całego świata wciąż szukają odpowiedniego pomysłu na wirtualną rzeczywistość, a rodzime 10Ants Hill wpadło na bardzo ciekawy pomysł. Studio przygotowuje futurystyczny tenis stołowy, który ma szansę zainteresować wielu graczy.

Racket Fury: Table Tennis VR to gra sportowa dla wirtualnej rzeczywistości traktująca o tenisie stołowym. Za pozycje odpowiada rodzime 10Ants Hill (wcześniej znane jako Cmoar Studio), które postanowiło przygotować nie tylko sportówkę, ale obudować ją rozbudowaną historią.

Rend to nowy RPG od twórców World of Warcraft i League of Legends

Niszczycielska wojna totalna została zakończona, ale poniosła za sobą miliony ofiar. Nikt nie chce powtórki tych przerażających czasów, więc postanowiono przygotować zamiennik starć, za pomocą którego będą rozstrzygane największe konflikty. To właśnie Racket Fury Tournament, czyli turniej w odrobinę futurystyczny tenis stołowy jest nadzieją dla wojnę bez krwi, a głównym bohaterem zostaje młody zawodnik prestiżowego zespołu, który dopiero rozpoczyna swoją karierę.

Brzmi zabawnie? Może i tak, ale trzeba patrzeć na ten pomysł z głębszej perspektywy, bo właśnie rozgrywka w tenis stołowy na VR może odnieść spory sukces. Ja w swoim czasie przez kilka nocy zagrywałem się w bilard, który miałem na PlayStation VR.

W Racket Fury: Table Tennis VR śmiałkowie zmierzą się z szesnastoma zawodnikami w czterech pucharach, ale musicie mieć świadomość, że każdy rywal charakteryzuje się rozwiniętą sztuczną inteligencją, więc posiada własny styl gry.

Twórcy przygotowali animacje dzięki technologii motion capture, w której uczestniczyli profesjonalni tenisiści i dzięki temu ruchy bohaterów są bardzo realistyczne. Dodatkowo deweloperzy zapewniają, że zajęli się dokładnym przygotowaniem symulacyjnej rozgrywce – dzięki temu każdy sympatyk tenisa stołowego odnajdzie tutaj swoje miejsce.

W Racket Fury: Table Tennis VR nie zabraknie rozbudowanego trybu sieciowego, w którym zawalczymy o punkty z graczami z całego świata, a dodatkowo podczas zmagań zawodnicy zgarną specjalne assety, które pozwolą ulepszyć bohatera.

Racket Fury: Table Tennis VR trafi na komputery osobiste, a dokładniej na HTC Vive, ale już teraz zespół zapowiada możliwość wrzucenia pozycji na kolejne platformy - w tym Playstation VR.

Materiał: Racket Fury: Table Tennis VR - Announcement Teaser [HTC Vive]

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: 10Ants Hill Racket Fury: Table Tennis VR zapowiedź