Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 12.03.2017 10:26
The Legend of Zelda: Breath of the Wild ukończone w mniej niż godzinę!
1410V

The Legend of Zelda: Breath of the Wild ukończone w mniej niż godzinę!

Od bardzo dawna seria The Legend of Zelda jest jedną z ulubionych przez speedrunerów, którzy do dziś prześcigają się w pobijaniu kolejnych rekordów. Przy Breath of the Wild nie mogło być inaczej.

Wszystko zaczęło się jeszcze przed oficjalną premierą gry, kiedy to gracz o nicku Orcastraw ukończył najnowsze arcydzieło Nintendo w czasie 3 godzin 39 minut i 39 sekund. Teraz zaczęliśmy już drugi tydzień od startu Switcha i wciąż dostajemy informacje o kolejnych rekordach.

Recenzja The Legend of Zelda: Breath of the Wild

W piątek pisaliśmy o ukończeniu Breath of the Wild w czasie około 65 minut, co jest rezultatem dosyć imponującym. Dziś jednak wiemy, że da się to zrobić jeszcze szybciej. Niejaki gymnast86 przebiegł grę w czasie 58 minut i 1 sekundy. Przy okazji całej sprawy zaczęła się też mała dyskusja nad tym, czy przy takim speedrunowaniu tej produkcji korzystanie z figurek Amiibo to zwykła pomoc, czy już oszustwo.

Jedni uważają, że to przesadna "wspomagajka", jednakże skaraca ona zabawę tylko około 30 sekund, co przy takich czasach jakie mamy obecnie nie jest zbyt dużo warte. Aby udowodnić tę tezę można przytoczyć przykład Orcastrawa, który to niedługo po gymnast86 również ukończył The Legend of Zelda: Breath of the Wild poniżej godziny.

Gracz korzystał przy tym z jednej z figurek i wykręcił wynik 58 minut i 6 sekund.

Tagi: speedrun The Legend of Zelda: Breath of the Wild