Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.03.2017 12:42
Musical Wiedźmin
1984V

Wiedźmin musical. Data premiery i ceny biletów

Sukces produkcji CD Projekt RED sprawił, że wielu twórców zainteresowało się uniwersum wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego. Wierni fani Geralta będą mogli wkrótce udać się do teatru na intrygujący musical.

Gry CD Projekt RED sprawiły, że Geralta pokochali gracze z całego świata. Tę sytuację starają się wykorzystać twórcy innych sztuk i z tego powodu jeszcze w tym roku na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni odbędzie się musical Wiedźmin.

Wiedźmin 3: Dziki Gon w Encyklopedii PPE.pl

15 września odbędzie się wielka premiera musicalu Wiedźmin, a już 16 września zainteresowani otrzymają dodatkową szansę na zobaczenie wielkiego projektu – przed rozpoczynającym się 18 września Festiwalem Filmowym w Gdyni, w który oczywiście jest zaangażowany Teatr Muzyczny).

Kolejne spektakle odbędą się w następujących dniach:

  • 27-29 września
  • 05-08 października
  • 16-19 listopada
  • 19-21 stycznia 2018 roku

Reżyserem Wiedźmina został doskonale znany i ceniony twórca produkcji musicalowych Wojciech Kościelniak, a projekt jest uważany za największe wydarzenie tego roku w Teatrze Muzycznym. Musical powstał na bazie opowiadań Andrzeja Sapkowskiego "Miecz przeznaczenia", "Kwestia ceny", "Ostatnie życzenie", "Coś więcej" i "Okruch lodu". Oczywiście głównym bohaterem zostanie Geralt, któremu będą towarzyszyć między innymi Yenneger, Ciri oraz Jaskier.

Należy na pewno dodać, że wciąż trwają prace i Aleksandra Borowiak z Teatru Muzycznego wspomina o castingach:

„Cały czas pracujemy nad obsadą musicalu "Wiedźmin". Odbyły się już trzy castingi, ale pełnej obsady jeszcze nie znamy.”

Mimo to już teraz rozpoczęła się przedsprzedaż biletów. Premierowy spektakl został wyceniony na 130 zł (III miejsca), 170 zł (II miejsca) i 200 zł (najlepsze, I miejsca). Jednak każde kolejne wystąpienia nie będą aż tak kosztowne:

  • W weekendy (piątek-niedziela) zapłacimy: 80 zł (III miejsca), 100 zł (II miejsca) i 120 zł (I miejsca) za bilety normalne, a 60 zł (III miejsca), 80 zł (II miejsca) i 100 zł (I miejsca) za bilety ulgowe
  • W tygodniu (pozostałe dni) zapłacimy:  za najlepsze miejsca 110 zł (bilety normalne) i 70 zł (ulgowe), zaś II miejsca to koszt 90 zł (bilety normalne) i 60 zł (ulgowe), a miejsca III wyceniono na 70 zł (bilety normalne) i 50 zł (ulgowe).

Bilety można zamawiać w tym miejscu.

Za podesłanie odnośnika do informacji dziękuję użytkownikowi PolishManhunter.

Materiał: Wiedźmin 3: Dziki Gon - Zabijając potwory - zwiastun

Źródło: http://kultura.trojmiasto.pl/Bilety-na-Wiedzmina-juz-w-sprzedazy-n110735.html

Tagi: Andrzej Sapkowski CD Projekt RED musical wiedźmin