Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.03.2017 15:28
Bohaterki z Uncharted: The Lost Legacy
2852V

Uncharted: The Lost Legacy ostatnią odsłoną serii od Naughty Dog?

Mniejszy zespół w Naughty Dog dopracowuje Uncharted: The Lost Legacy i właśnie ta opowieść będzie prawdopodobnie ostatnią produkcją tego studia w serii Uncharted. Deweloperzy chcą nowych wyzwań.

Jeszcze przed premierą Uncharted 4: Kres Złodzieja przedstawiciele Naughty Dog dość jednoznacznie żegnali się z uniwersum Nathana Drake’a. Deweloperzy potwierdzili, że nie zamierzają przygotowywać kolejnych przygód znanego poszukiwacza skarbów, ale na PlayStation Experience zapowiedziano Uncharted: The Lost Legacy.

Uncharted: The Lost Legacy w Encyklopedii PPE.pl

Nie możecie mimo wszystko liczyć na zmianę planów. Przygotowywana produkcja będzie wielkim zakończeniem prac nad tą serią, bo Naughty Dog zamierza skupić się na nowych celach. W najnowszym numerze Game Informera pojawia się spory artykuł o Uncharted: The Lost Legacy, a tekst został zapowiedziany następującymi słowami jednego z szefów Naughty Dog, Evana Wellsa:

„Powiedziałbym, że jest mało prawdopodobne, by Naughty Dog stworzyło jeszcze coś w uniwersum Uncharted. Nigdy nie mówię nigdy, ale mamy The Last of Us: Part II i jest wiele innych projektów, nad którymi chcemy pracować. Byłoby naprawdę ciężko. Gdybyśmy posiadali magiczne dwa-trzy zespoły, jasne, wspaniale byłoby nadal kreować to IP, ale nasze studio ma ograniczone zasoby i wiele innych pomysłów. Powiedziałbym w tej sytuacji, że prawdopodobieństwo stworzenia czegoś w uniwersum Uncharted jest małe.”

Studio niby nie zamyka sobie furtki do uniwersum Uncharted, ale kolejny raz otrzymujemy dość jednoznaczną (i smutną?) wiadomość, która pokazuje, że w następnych latach na konsolach Sony może zabraknąć przygód poszukiwaczy skarbów.

A może inna ekipa podejmie się kontynuowania prac nad serią? Wyobrażacie sobie taki scenariusz?  

Materiał: Uncharted: The Lost Legacy zwiastun

Źródło: http://www.gameinformer.com/b/news/archive/2017/03/07/naughty-dog-another-uncharted-after-the-lost-legacy-is-unlikely.aspx

Tagi: