Maciej Klimaszewski Maciej Klimaszewski 05.03.2017 11:09
PlayStation 2. Ikona konsolowego grania skończyła 17 lat
3469V

PlayStation 2. Ikona konsolowego grania skończyła 17 lat

Dokładnie wczoraj mięło 17 lat od czasu, kiedy to PlayStation 2 zadebiutowało na rynku. Sprzęt rozwalił dosłownie konsolowy rynek na kawałki, dzieląc i rządząc tak w słupkach sprzedaży, jak i w sercach zatrważającej ilości graczy.

Do dnia dzisiejszego Sony opchnęło ponad 150 mln egzemplarzy poczciwej PS2, tym samym zapewniając sobie tytuł producenta najlepiej sprzedającej się konsoli w historii. I nie wygląda na to, żeby przez długi czas ktokolwiek był w stanie przebić ten wynik. O ile w ogóle.

Horizon: Zero Dawn. Krystyna Czubówna przedstawia grę

Zatrzęsienie na wskroś kultowych już gier i serii, będący synonimem słowa pad kontroler i tysiące godzin, które nie jeden z Was wtopił przed telewizorem spiętym z PlayStation 2. Nic nie było w stanie powstrzymać Sony w tamtych czasach. Konkurencja rozbijała się o japoński monolit niczym narwane śledzie o molo. 

Osobiście zakochany byłem wtedy w pierwszym Xboksie, którego wciąż uważam za najlepszy sprzęt tamtej generacji, ale musiałbym być ślepy i głuchy, żeby nie pochylić czoła przed niesamowitym sukcesem japońskiej korporacji. Szacun.

Tagi: playstation 2 scep sony Sony Computer Entertainment