Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.03.2017 13:01
Nowe Halo i Gears of War nie w tym roku
938V

Nowe Halo i Gears of War nie w tym roku. Microsoft ma inne plany

Bardzo interesujących wypowiedzi udzielił Phil Spencer podczas ostatniego wywiadu. Szef marki Xbox podkreślił, że w tym roku nie pojawi się między innymi Halo oraz Gears of War, ale otrzymamy zupełnie nowe tytuły.

Microsoft ma w tym roku twardy orzech do zgryzienia. Firma średnio rozpoczęła 2017 rok i w przeciągu następnych tygodni sympatycy Xboksa One nie otrzymają nowych tytułów. Ważnym dniem dla całej korporacji będzie konferencja na E3, ale możemy mieć pewność, że podczas wydarzenia nie będziemy świadkami zapowiedzi i jednocześnie szybkich premier nowych odsłon Halo oraz Gears of War.

Xbox Game Pass. Nowa usługa Microsoftu daje nieograniczony dostęp do ponad 100 gier!

W tej sprawie wypowiedział się Phil Spencer, który podczas rozmowy z IGN zaznaczył, że nie możemy liczyć na szybką premierę kolejnych części obu wspomnianych serii. Jest to dość zaskakująca sytuacja w przypadku Halo, bo piątka trafiła na rynek w 2015 roku i jednocześnie 343 Industries pracowało nad kolejną odsłoną. Wielu graczy uważało, że tytuł może trafić na rynek z Project Scorpio, czyli pod koniec roku.

Szef marki Xbox podkreślił, że jego firma zamierza w tym roku skupić się na zupełnie innych tytułach – możemy tutaj wymienić na pewno Crackdown 3, Sea of Thieves, Phantom Dust, czy też State of Decay 2.

Przedstawiciel Microsoftu dał do zrozumienia, że powinniśmy się spodziewać nowych zapowiedzi, ale nie otrzymaliśmy w tym temacie większych konkretów.

Na pewno możemy być pewni, że osoby, które miały okazję zagrać na Project Scorpio chwalą oprawę graficzną – zdaniem Phila ludzie są zaskoczeni szczegółami, których nie można zobaczyć na żadnej innej, dostępnej konsoli.  

Materiał: Halo 5: Launch Gameplay Trailer

Tagi: microsoft Phil Spencer xbox one