Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.02.2017 17:59
Seria Forza zarobiła majątek. Microsoft chwali się wynikiem
1156V

Seria Forza zarobiła majątek. Microsoft chwali się wynikiem

Microsoft opublikował na swojej stronie bardzo interesującą wiadomość. Seria Forza przekroczyła kolejny kamień milowy i tym samym potwierdza swoją bardzo silną pozycję w świecie gier wyścigowych.

Pierwsza Forza Motorsport zadebiutowała w 2005 roku na Xboksie. W następnych latach Turn 10 Studios oraz Playground Games systematycznie przygotowywali kolejne odsłony serii, które zgarniały wysokie oceny. 

Twórcy Forza Horizon pracują nad zupełnie nową marką. Gra w otwartym świecie

Microsoft nie ukrywa zadowolenia z rozwoju tego uniwersum, bo dodatkowo gracze pokochali całą serię Forza. Właśnie otrzymaliśmy potwierdzenie, że w grudniu wszystkie części Forza zarobiły już ponad 1 miliard dolarów!

W grudniu korporacja potwierdziła, że systematycznie na serwerach jeździ ponad 14 milionów unikalnych graczy, a Forza Horizon 3 trafiła już do 2,5 mln graczy na całym świecie. Firma nie przestaje rozwijać marki i właśnie z tego powodu ruszyła Forza Racing Championship – liga eSportowa systematycznie rośnie.

„Od początku Forza to kombinacja wspaniałej grafiki z czołową symulacją, która kładzie nacisk na zabawę i dostępność. Dzięki serii Forza wraz  Turn 10 Studios zbudowaliśmy największą społeczność wyścigową. Nie moglibyśmy być bardziej dumni ze swojego sukcesu.”

Powyższe słowa wypowiedział Phil Spencer, szef marki Xbox, który na zakończenie podziękował fanom oraz partnerom. Możemy mieć jednocześnie pewność, że w tym roku nie zabraknie nowej odsłony, jednak na stosowną zapowiedź musimy jeszcze zaczekać.

Materiał: Forza Horizon 3 Official E3 Trailer

Źródło: http://news.xbox.com/2017/02/13/forza-franchise-exceeded-1-billion-retail-sales/

Tagi: forza forza horizon forza motorsport Microsoft