Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.02.2017 15:15
Twórcy Forza Horizon pracują nad zupełnie nową marką. Gra w otwartym świecie
851V

Twórcy Forza Horizon pracują nad zupełnie nową marką. Gra w otwartym świecie

Playground Games w ostatnich latach zaoferowało graczom kilka wyjątkowych wyścigów, ale studio nie chce być znane wyłącznie z jednej marki. Powstał drugi zespół, który przygotowuje już zupełnie nowe IP.

Playground Games to brytyjskie studio, które od 2012 roku przygotowuje gry z serii Forza Horizon. Formacja nie jest wewnętrznym zespołem Microsoftu, ale dotychczas wszystkie tytuły przygotowywane przez PG były dostępne wyłącznie na konsolach Microsoftu i PC.

Forza Horizon 3. DLC nadjeżdża, więc oglądamy zwiastun

Szefostwo Playground Games potwierdziło znaczący ruch – powstał drugi zespół, który pracuje nad „grą w otwartym świecie” i nie będą to wyścigi. Twórcy będą znajdować się tuż obok głównego zespołu.

Założyciel studia i zarazem dyrektor kreatywny – Ralph Fulton – nie ukrywał, że ta decyzja była planowana od dłuższego czasu:

„Otwarcie kolejnego studia jest czymś, o czym mówiliśmy od kilku dobrych lat, ale nie chcieliśmy się z tym śpieszyć. To wielka szansa dla nas, by sprawdzić się w innym gatunku. Czujemy, że staliśmy się zespołem przygotowującym na przestrzeni lat bardzo dobre gry wyścigowe. Zawsze można robić to lepiej, starać się, ale chcemy sprawdzić się w innych gatunkach.”

Niektórzy utalentowani deweloperzy pracujący od lat nad marką Forza Horizon otrzymają możliwość tworzenia czegoś nowego. Aktualnie nie poznaliśmy większych konkretów, ale bardzo możliwe, że wkrótce twórcy ujawnią gatunek oraz przedstawią pierwsze informacje.

Materiał: Forza Horizon 3 Official Launch Trailer

Źródło: https://www.videogamer.com/news/forza-horizon-developer-playground-games-to-open-second-studio-to-work-on-new-game

Tagi: forza horizon forza horizon 3 nowe ip Playground Games