SKLEP
Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 10.02.2017 11:10
PlayStation 4 nie zamierza ustąpić z tronu w USA
1013V

PlayStation 4 nie zamierza ustąpić z tronu w USA

Ostatnie miesiące należały w Stanach Zjednoczonych do PlayStation 4, które okazywało się najlepiej rozchodzącą się konsolą na rynku amerykańskim. Jak wypadło starcie Microsoftu i Sony w styczniu?

Grupa NPD, zbierająca co miesiąc informacje dotyczące sprzedaży konsol i gier, opublikowała już swoje najnowsze wyniki. Wg NPD PlayStation 4 ponownie było najlepiej rozchodzącym się sprzętem w Stanach Zjednoczonych. Xbox One uplasował się na drugim miejscu.

Tryb Turbo w PS4 Pro zapewnia ogromny wzrost framerate'u

Sony wydało krótki komunikat prasowy, w którym podziękowało graczom za zaufanie. Przedstawiciel firmy zaznaczył, że cztery z pięciu najlepiej sprzedających się gier ze stycznia, można odpalić na PlayStation 4. Niestety NPD nie ujawniło jeszcze dokładnego rankingu sprzedaży gier z poprzedniego miesiąca

Rzecznik prasowy Microsoftu powiedział, że Xbox One "zaczął 2017 rok w mocnym stylu". Amerykański gigant ponownie chwali się dobrymi wynikami Xbox Live. Wg Microsoftu gracze spędzili w styczniu 21% więcej czasu grając na Xbox One, niż w tym samym okresie 2016 roku. Microsoft twierdzi też, że zanotowany wzrost sprzedaży Xbox One liczony rok do roku. Rzecznik prasowy korporacji powiedział, że niestety nie można tego samego powiedzieć o PlayStation 4, które sprzedawało się gorzej, jeśli wziąć pod uwagę wyniki tego hardware'u ze stycznia 2016 roku.

Wyniki dotyczące styczniowej sprzedaży gier w USA grupa NPD poda w przyszłym tygodniu.

Źródło: https://www.vg247.com/2017/02/10/ps4-tops-january-npd-but-xbox-one-had-a-record-month-and-was-the-only-new-console-to-show-growth/

Tagi: npd sony usa wyniki