Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 12.12.2016 10:53
W Resident Evil VII znajdziemy bogaty arsenał – zdobycie giwer ma być jednak trudne
812V

W Resident Evil VII znajdziemy bogaty arsenał – zdobycie giwer ma być jednak trudne

Ostatni znakomicie prezentujący się gameplay z Resident Evil VII demonstrował kilka krótkich scenek, w których gracz strzelał z broni palnej. Deweloperzy gry uspokajają fanów, że takich motywów, typowych dla serii, znajdziemy w nowym survival horrorze znacznie więcej.

GamingBolt miał okazję przeprowadzić wywiad z Masachiką Kawatą, producentem z Capcomu, który jest odpowiedzialny za Resident Evil VII. W trakcie rozmowy deweloper ujawnił, że w szykowanym survival horrorze gracze znajdą rozbudowany arsenał giwer, które wcześniej pojawiały się w serii Resident Evil. W tym miejscu tkwi jednak haczyk - zdobywanie kolejnych narzędzi do zabijania wcale nie będzie proste.

"Znajdziesz się w sytuacjach, w których będziesz musiał walczyć. Dostaniesz w związku z tym rozbudowany arsenał. Ten element dotyczący broni nie zmienia się za bardzo w porównaniu z poprzednimi odsłonami. Chciałbym jednak podkreślić, że broń nie będzie taka prosta do znalezienia jak dawniej. Do czasu zatem jak jej nie pozyskasz, będziesz musiał zapewne uciekać znacznie częściej niż dawniej" - powiedział Masachika Kawata.

 

W Sieci pojawiło się kilka screenshotów, na których widać broń zamkniętą w klatkach dla ptaków. Wygląda na to, że nie będzie proste dostanie się takich klatek. Trzeba będzie najpierw spełnić pewne warunki. To oczywiście zmienia dynamikę rozgrywki znaną z serii Resident Evil.

Tagi: