SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.12.2016 04:10
Kojima przez ostatnie miesiące prac nad Metal Gear Solid V: The Phantom Pain był odcięty od swojego zespołu
1192V

Kojima przez ostatnie miesiące prac nad Metal Gear Solid V: The Phantom Pain był odcięty od swojego zespołu

Jednym z niezwykłych momentów dzisiejszego The Game Awards była wypowiedź Geoffa Keighley’a na temat Hideo Kojimy. Organizator wydarzenia nie krył wzruszenia wręczając znanemu deweloperowi statuetkę za ubiegłoroczne wyróżnienie. Dziennikarz w swojej wypowiedzi zdradził, że twórca The Phantom Pain przeżył w Konami prawdziwe piekło.  

Zapewne pamiętacie zeszłoroczną wypowiedź Geoffa Keighley’a na The Game Awards – organizator wspomniał, że Hideo Kojima bardzo chciał pojawić się na wydarzeniu, by odebrać nagrodę za Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, ale Konami zabroniło mu wyjazdu.

Dzisiaj organizator mógł w końcu wręczyć statuetkę i podczas imprezy otrzymaliśmy kolejne informacje o trudnej sytuacji Kojimy w Konami. Twórca przez ostatnie 6 miesięcy prac nad swoim największym życiowym projektem był odcięty od zespołu:

„Nie mówiłem za dużo na ten temat, ale zeszły rok to był bardzo trudny moment dla Kojimy. Fakt, że zakończył produkcję nad grą w takich warunkach jest niesamowite. On został zamknięty w osobnym pokoju na innym piętrze niż jego zespoł na ostatnie sześć miesięcy prac. Nie mógł nawet z nimi rozmawiać – musiał to robić przez pośrednika. W taki sposób prace nad grą zostały zakończone.”

Wyobrażacie sobie tę sytuację? Kojima pracował nad Metal Gear Solid V: The Phantom Pain przez wiele lat, starał się, rozwijał, tworzył, a na ostatniej prostej został odcięty od tego wielkiego projektu. To jest po prostu szaleństwo. 

Tagi: hideo kojima konami metal gear solid v: the phantom pain

Elektryzujące newsy

Elektryzujące newsy
Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
  • Platformy:  PS4   XONE   PC   PS3   X360 
  • Data premiery - Polska: 01.09.2015
  • Nie
  • od lat 18 wulgarny język online przemoc
Miesięcznik PSX Extreme