Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 22.11.2016 09:53
Pokemon Sun/Moon cieszy się ogromnym zainteresowaniem - mamy pierwsze wyniki sprzedaży
642V

Pokemon Sun/Moon cieszy się ogromnym zainteresowaniem - mamy pierwsze wyniki sprzedaży

Zostańmy jeszcze przez chwilę w temacie Pokemonów. Okazuje się, że Pokemon Sun/Moon już notuje znakomite wyniki sprzedaży, pomimo faktu, że produkcja nie zadebiutowała jeszcze nawet w Europie.

Pokemon Sun/Moon idzie znakomicie w Japonii. Jak podaje Famitsu produkcja znalazła aż 1,9 miliona nabywców przez zaledwie 3 dni od rozpoczęcia sprzedaży w Kraju Kwitnącej Wiśni. W tym wyniku nie uwzględniana jest sprzedaż w dystrybucji cyfrowej.

Warto w tym miejscu zauważyć, że w pierwszych dniach od premiery Pokemon X/Y rozeszło się odrobinę więcej kopii gry (ok. 2 mln egzemplarzy), ale rezultat wykręcony przez Pokemon Sun/Moon i tak zapewnia mu pozycję w rankingu 10 najmocniejszych premier w Japonii z ostatniej dekady.

Nintendo rozesłało do sklepów na całym świecie ok. 10 milionów kopii Pokemon Sun/Moon. Niedługo poznamy zapewne rezultaty uzyskiwane na rynku amerykańskim. Jutro natomiast dojdzie do premiery na Starym Kontynencie, którego mieszkańcy z pewnością też dołożą swoją cegiełkę do wyników japońskiej korporacji.

Zamierzacie kupić Pokemon Sun/Moon. A może skusicie się na zakup 3DS-a żeby zagrać w ten tytuł?

Tagi: