Nintendo Switch bez tytułów multiplatformowych? EA może przenieść tylko dwie marki na nową konsolę

News
2783V
Nintendo Switch bez tytułów multiplatformowych? EA może przenieść tylko dwie marki na nową konsolę
Bartosz Dawidowski | 16.11.2016, 09:46

Niedawno prezes Ubisoftu zachwycał się Nintendo Switch, twierdząc, że Nintendo "wyciągnęło lekcję z popełnionych błędów", deklarując wsparcie dla nowej platformy. Niestety mniej optymistyczną wizję roztacza Blake Jorgensen z EA.

Blake Jorgensen (CFO w EA) nie wie czy konsumenci zostaną odciągnięci od swoich obecnych urządzeń mobilnych przez Nintendo Switch. Takie stwierdzenie padło w trakcie konferencji UBS Global Technology. EA ma być "podekscytowane" nową platformą, ale Jorgensen powiedział, że Switch może liczyć tylko na "jedno lub dwa największe IP" ze strony EA. Zapewne chodzi o tytuły sportowe z portfolio amerykańskiego giganta.

"Nintendo Switch to ciekawe urządzenie. Niestety nie potrafię jeszcze przewidzieć czy pomysł chwyci i czy ludzie zainteresują się kolejnym przenośnym hardwarem, który odciągnąłby ich od obecnych mobilnych sprzętów, które już posiadają" - powiedział Jorgensen.

EA bardzo szybko porzuciło Wii U, zapewniając na stacjonarnej platformie małą ilość konwersji, m.in. Need for Speed i Mass Effect 3.

Niestety nie wiadomo jeszcze nawet, jakie tytuły first-party będą towarzyszyć premierze Nintendo Switch w marcu. Prawie na pewno nie będzie to nowa Zelda.

Nintendo planuje sprzedać aż 2 miliony Nintendo Switch tylko w premierowym miesiącu.

Źródło: http://www.gamesindustry.biz/articles/2016-11-16-ea-cautious-over-nintendo-switch-potential

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych